Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne amerykańskie okręty dla Filipin

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 listopada 2015

Barack Obama zapowiedział przekazanie Filipinom kolejnych 2 ex-amerykańskich okrętów.

Deklaracja prezydenta Baracka Obamy padła podczas wizyty na fregacie BRP Gregorio del Pilar / Zdjęcie: Biały Dom

Podczas wizyty w Manili prezydent USA Barack Obama ogłosił nowy plan pomocy wojskowej dla Filipin. W najbliższych miesiącach Hukbóng Dagat ng Pilipinas (marynarkę wojenną Filipin) zasilą kolejne 2 ex-amerykańskie okręty. Obie jednostki najprawdopodobniej zostaną przekazane Filipińczykom w ramach rządowego programu EDA (Excess Defense Articles), co oznacza, że Manila będzie musiała pokryć koszt remontu i przetransportowania okrętów do kraju.

USA zdecydowały się przekazać Filipinom kuter patrolowy USCGC Boutwell (WHEC 719), typu Hamilton. Jednostka pozostaje w linii od 1968 i jest eksploatowana przez Straż Wybrzeża USA (USCG). W minionych latach Hukbóng Dagat ng Pilipinas odebrała już 2 inne okręty typu Hamilton, które służą jako fregaty BRP Gregorio del Pilar (PF 15) (ex USCGC Hamilton) i BRP Ramon Alcaraz (PF 16) (ex USCGC Dallas), typu Gregorio del Pilar (USA wzywają sojuszników do zbrojeń, 2013-10-30).

Manila odbierze również okręt badawczy R/V Melville. Jednostka będzie służyć przede wszystkim do prowadzenia badań geologicznych dna morskiego, które pozwolą Filipinom na zebranie dowodów niezbędnych do poparcia własnych roszczeń terytorialnych wysuwanych względem akwenów Morza Południowochińskiego (USA potwierdzają gotowość do obrony Filipin, 2015-05-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.