Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej wojsk USA w Syrii

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 09 listopada 2015

Departament Obrony USA nie wyklucza wysłania kolejnej grupy żołnierzy do Syrii.

Rząd USA nie wyklucza wysłania do Syrii kolejnej grupy żołnierzy. Ich zadaniem byłoby wsparcie umiarkowanych syryjskich rebeliantów w walce z islamistami / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Przed kilkoma tygodniami administracja prezydenta Baracka Obamy zapowiedziała wysłanie grupy ok. 50 żołnierzy wojsk specjalnych do północnej Syrii. Ich zadaniem m.in. będzie pomoc w koordynacji działań między poszczególnymi ugrupowaniami syryjskich rebeliantów. Wojskowi nie będą jednak bezpośrednio angażować się w działania bojowe (USA potwierdzają pierwsze straty w Iraku, 2015-10-23). Wczoraj szef Departamentu Obrony poinformował, że w przyszłości liczba amerykańskich wojsk stacjonujących na syryjskim terytorium może wzrosnąć.

W wywiadzie udzielonym stacji ABC News Ashton Carter zastrzegł, że warunkiem większego zaangażowania wojskowego USA w Syrii jest znalezienie odpowiednich sojuszników w regionie, którzy będą gotowi podporządkować się celowi, jakim jest walka z Ad-Daula al-Islamijja. Warto przypomnieć, że po fiasku programu szkolenia nowych syryjskich bojówkarzy Waszyngton zapowiedział skoncentrowanie wysiłków na wsparciu Syryjczyków, którzy już od lat stawiają opór wojskom Baszara al-Assada i islamistom (Koniec szkolenia rebeliantów, 2015-10-09).

Na początku listopada Waszyngton ogłosił nowy 5-punktowy plan zaangażowania wojskowego na Bliskim Wschodzie. Jednym z priorytetów administracji Baracka Obamy będzie udzielenie pomocy grupom umiarkowanych rebeliantów w Syrii, m.in. przez przygotowanie ich do działania na asymetrycznym polu walki i dostawę niezbędnego uzbrojenia i wyposażenia wojskowego (USA bardziej aktywne na Bliskim Wschodzie, 2015-11-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.