Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Częściej z Wrocławia do Frankfurtu

Lotnictwo cywilne, 26 sierpnia 2016

W tegorocznym sezonie zimowym, Lufthansa zwiększy liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem.

W zimowym rozkładzie lotów pasażerowie wrocławskiego lotniska będą mieli do dyspozycji trzy rejsy dziennie do Frankfurtu od poniedziałku do piątku i w niedzielę, zaś w sobotę dwa Zdjęcie: / Marcin Sigmund

W sumie tygodniowo będzie wykonywane 6 lotów więcej. Dodatkowy rejs będzie realizowany w każdy dzień tygodnia z wyjątkiem soboty. W trwający około 80 min lot z Frankfurtu samolot wystartuje o godz. 16.40, a z Wrocławia o godz. 18.50.

Lufthansa odpowiada na coraz większe zainteresowanie pasażerów. Lotnisko we Frankfurcie jest jednym z największych portów lotniczych w Europie. Można się tam wygodnie przesiąść na samolot do wszystkich najważniejszych miast Europy, a także na trasach transkontynentalnych do Azji czy Ameryki Północnej – powiedział prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.

Nowe połączenie skierowane jest głównie do biznesmenów podróżujących w interesach do Wrocławia. Frankfurt nad Menem jest drugim pod względem wielkości obszarem metropolitalnym w Niemczech i jednym z najsilniejszych europejskich regionów ekonomicznych.

Łącznie w zimowym rozkładzie lotów pasażerowie wrocławskiego lotniska będą mieli do dyspozycji trzy rejsy dziennie do Frankfurtu od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę, a w sobotę dwa.

Nasze zwiększone zaangażowanie w Porcie Lotniczym Wrocław jest wyrazem dobrych wyników i rosnącego zapotrzebowania na rejsy w regionie – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Wszystkie połączenia linii Lufthansa są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Siatkę sieciowych połączeń międzynarodowych oferowanych z Wrocławia na duże lotniska przesiadkowe uzupełniają rejsy Lufthansy do Monachium (3 razy dziennie) i SAS do Kopenhagi (raz dziennie).

Aktualnie z Wrocławia operuje 7 przewoźników (Eurowings, Lufthansa, PLL Lot, Ryanair, SAS, SprintAir, Wizz Air), którzy obsługują 35 regularnych połączeń na lotniska w Polsce, Danii, Francji, Grecji (Kreta), Hiszpanii (także na Wyspy Kanaryjskie), Holandii, Irlandii, Malcie, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoszech (Dwie nowe trasy Wizz Air, 2016-07-19).

Swoje bazy operacyjne we Wrocławiu mają Ryanair i Wizz Air (Nowe trasy Rynaira z Wrocławia , 2015-09-23). Według szacunków spółki Port Lotniczy Wrocław S.A., w tym roku z usług lotniska skorzysta 2,4 mln pasażerów, czyli o około 80 tys. więcej niż w 2015.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.