Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nietrzeźwi piloci United Airlines

Lotnictwo cywilne, 28 sierpnia 2016

Wczoraj na lotnisku międzynarodowym w szkockim Glasgow policja zatrzymała dwóch pilotów United Airlines, którzy byli pod wpływem alkoholu. 45- i 35-latek mieli pilotować samolot lecący do Newark w stanie New Jersey w USA (lot UA162). Start był zaplanowany na 9:00.

W efekcie incydentu wylot odłożono o blisko 10 godzin. Pasażerowie narzekali na brak informacji o przyczynach opóźnienia. Polecieli dopiero późnym wieczorem. Dwusilnikowy Boeing 757-200 wystartował o 18:46. Do Newark dotarł o 1:50 następnego dnia.

Zaledwie przed miesiącem na lotnisku w Glasgow wydarzyła się podobna historia. Wówczas służby lotniskowe zatrzymały dwóch pilotów kanadyjskich, którzy także byli pod wpływem alkoholu – 39-letni Jean-Francois Perreault i 37-letni Imran Zafar Syed. Samolot linii Air Transat miał lecieć do Toronto.

Przepisy obowiązujące pilotów samolotów pasażerskich ograniczają dopuszczalną zawartość alkoholu w krwi do 9 mikrogramów na 100 ml. United Airlines zatrudniają 87.500 pracowników (Dodatkowe 737 dla United , 2016-03-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.