Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USN na pomoc ofiarom huraganu Matthew

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 05 października 2016

Amerykańskie siły zbrojne udzielą pomocy ofiarom huraganu Matthew, który wczoraj nawiedził Haiti.

Amerykański lotniskowiec USS George Washington weźmie udział w jednej z ostatnich operacji bojowych przed czekającym go procesem wymiany paliwa jądrowego i modernizacją. Prace, które rozpoczną się w 2017, potrwają 3-4 lata i pozwolą na utrzymanie okrętu w linii przez kolejne ćwierćwiecze / Zdjęcie: USN

Atomowy lotniskowiec USS George Washington (CVN 73), typu Nimitz, opuścił wczoraj port macierzysty w Norfolk, w stanie Wirginia (USS George Washington wraca do Wirginii , 2015-12-17) i skierował się w rejon Morza Karaibskiego. Towarzyszy mu okręt desantowy USS Mesa Verde (LPD 19), typu San Antonio. Obie jednostki wejdą w skład zespołu zadaniowego US Navy, sformowanego w celu udzielenia pomocy ofiarom huraganu Matthew, który wczoraj uderzył na Haiti. Komponent lotniczy grupy tworzą przemiennopłaty MV-22 Osprey i śmigłowce MH-60 Seahawk.

W tym samym czasie U.S. Southern Command poinformowało o przetransportowaniu ok. 100 żołnierzy na Wielki Kajman. Wojskowi, którzy stacjonuja w Soto Cano Air Base w Hondurasie, wchodzą w skład Joint Task Force-Bravo i Special Purpose Marine Air-Ground Task Force Southern Command. Wraz z nimi na karaibską wyspę przebazowano 9 śmigłowców CH-53E Super Stallion, CH-47 Chinook i UH-60L Black Hawk.

Głównym zadaniem Amerykanów będzie dostarczanie pomocy, w tym lekarstw, żywności i wody pitnej w rejony zniszczone po przejściu huraganu. Specjaliści stacjonujący na okrętach mają też pomóc w odbudowie infrastruktury i utworzeniu lokalnych centrów ratunkowych. Amerykańska pomoc będzie koordynowana z władzami Haiti. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.