Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Abraham Lincoln w połowie przeglądu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 listopada 2014

Zakończono główną część programu wymiany paliwa i przeglądu naprawczego lotniskowca USS Abraham Lincoln (CVN 72).

Atomowy lotniskowiec typu Nimitz, USS Abraham Lincoln przyjęto do służby 11 listopada 1989. W 2013 okręt został poddany programowi wymiany paliwa i przeglądu naprawczego (RCOH), który pozwoli na jego przystosowanie do służby przez następne 25 lat / Zdjęcie: HII

Program wymiany paliwa i przeglądu naprawczego USS Abraham Lincoln (CVN 72) prowadzony jest na terenie należącej do Huntington Ingalls Industries stoczni Newport News Shipbuilding (NNS). Przed kilkoma dniami jednostka została zwodowana (Kontrakt na RCOH zawarty, 2013-04-02; Rozpoczęto RCOH USS Abraham Lincoln, 2013-03-29).

Zasadnicza część programu wymiany paliwa i przeglądu naprawczego prowadzonego w suchym doku stoczni NNS, zakłada m.in. odmalowanie dolnej część kadłuba okrętu oraz remont, a w niektórych przypadkach, także wymianę i montaż, wydajniejszych elementów układu pędnego. Dużo uwagi poświęcono też na konserwację śrub okrętowych oraz konstrukcji sterowych.

USS Abraham Lincoln otrzymał nową kotwicę, zdemontowaną z wycofanego już ze służby, pierwszego amerykańskiego atomowego lotniskowca, USS Enterprise (CVN 65). Ten ostatni okręt zostanie zezłomowany w 2016, gdy zakończy się proces wygaszania jego reaktorów (USS Enterprise w Newport News Shipyard, 2013-06-21).

Przez najbliższe dwa lata Lincoln będzie poddawany pracom wykończeniowym. Pracownicy NSS zajmą się odmalowaniem nadbudówki okrętu, remontem pokładu lotniczego i kwater załogi oraz wymianą przestarzałego wyposażenia pokładowego, w tym układów obserwacji i analizy pola walki, łączności i dowodzenia operacjami powietrznymi. Jednostka powróci do służby w 2016, by pozostać w linii przez kolejne 25 lat. W przyszłości zastąpi ją, podobnie jak wszystkie lotniskowce typu Nimitz, jeden z okrętów typu Gerald R. Ford (1,3 mld USD na CVN 79, 2014-03-06).

Po zakończeniu programu wymiany paliwa i przeglądu naprawczego Lincolna, jego miejsce w stoczni NNS zajmie kolejny z lotniskowców typu Nimitz, USS George Washington (CVN 73).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.