Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS George Washington wraca do Wirginii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 grudnia 2015

Dziś w Norfolk odbędzie się uroczystość powitania atomowego lotniskowca USS George Washington. Okręt powróci do portu macierzystego po 7 latach spędzonych w Japonii.

Po 7 latach USS George Washington wróci dziś do portu macierzystego Naval Station Norfolk w Wirginii. W ciągu 7 miesięcy podróży amerykański lotniskowiec przeszedł blisko 100 tys. km / Zdjęcie: USN

USS George Washington (CVN 73) wejdzie do Naval Station Norfolk po raz pierwszy od 7 lat. W 2008 jednostka opuściła swój dotychczasowy port macierzysty i została przebazowana do japońskiej Yokosuki, gdzie pełniła służbę, strzegąc zamorskich interesów USA i ich lokalnych sojuszników (Amerykanie zrezygnują z lotniskowca?, 2011-10-07).

Podróż powrotna USS George Washington do Norfolk rozpoczęła się w maju. Lotniskowiec skierował się w stronę Naval Base San Diego, gdzie spędził 10 dni. W tym czasie część załogi okrętu przeniosła się na USS Ronald Reagan (CVN 76) – kolejny atomowy lotniskowiec typu Nimitz, który będzie pełnił służbę w Japonii.

Przez najbliższy rok USS George Washington pozostanie w Norfolk. Będzie używany do szkolenia oficerów i marynarzy, którzy są przygotowywani do służby na lotniskowcach typu Nimitz, a także członków eskadr lotniczych US Navy.

W 2017 rozpocznie się proces wymiany paliwa jądrowego i przeglądu naprawczego okrętu (RCOH, Kolejne zlecenie na USS George Washington, 2015-02-06). Jednostka przejdzie wówczas do stoczni Newport News Shipbuilding w Wirginii, gdzie spędzi następne 3-4 lata. Zapowiadany remont i modernizacja okrętu pozwolą utrzymać go w linii przez kolejne 25 lat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.