Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Specjalsi (na razie) bez Black Hawków

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 21 listopada 2016

MON nie zakupi w najbliższym czasie śmigłowców Black Hawk dla Wojsk Specjalnych.

Według przedstawicieli MON w resorcie nie uruchomiono i nie prowadzi się procedury udzielenia zamówienia publicznego skierowanego wyłącznie do PZL w Mielcu, mającej na celu zakup śmigłowców Black Hawk / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Senator Bogdan Klich, będący w l. 2007-2011 szefem MON, złożył na ręce premier Beaty Szydło pytanie o wyjaśnienie kwestii zakupu śmigłowców Black Hawk dla SZ RP (Black Hawki dla specjalsów?, 2016-10-10). W dokumencie przesłanym 11 października na ręce Prezesa Rady Ministrów sen. Klich pyta jaka procedura została zastosowana przy dokonaniu wyboru śmigłowców Black Hawk montowanych w mieleckiej wytwórni, kiedy została uruchomiona i zakończona procedura ich pozyskania oraz jaka jest ostateczna cena zakupu śmigłowców Black Hawk i jakie warunki offsetowe zostały wynegocjowane przy ich zakupie.

W związku z tym wiceminister ON Bartosz Kownacki wysłał do sen. Klicha odpowiedź, datowaną na 9 listopada, w której informuje, że w resorcie ON nie uruchomiono i nie prowadzi się procedury udzielenia zamówienia publicznego skierowanego wyłącznie do PZL w Mielcu, mającej na celu zakup śmigłowców Black Hawk (sic!).

Według min. Kownackiego pozyskiwanie sprzętu wojskowego odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Aktualnie trwają prace zespołu powołanego do przeprowadzenia procedury pozyskania nowych śmigłowców dla SZ RP, przeznaczonych do prowadzenia operacji morskich i specjalnych, o które wnioskował D-ca Operacyjny RSZ.

Uruchomienie nowego postępowania nastąpi po przeprowadzeniu Doraźnej Analizy Rynku (DAR), która będzie zawierała analizę w zakresie dostępności na rynku śmigłowców spełniających wymagania wojska, określi potrzeby finansowe, czasowe i organizacyjne dla ich pozyskania, a także sposób i zakres sprawdzeń. Przeprowadzenie DAR pozwoli na wskazanie, a następnie przyjęcie odpowiedniego trybu postępowania o udzielenie zamówienia.

Przedstawiciel MON nie określił, kiedy przewidywane jest zakończenie DAR i jaka liczba śmigłowców może być zakupiona dla potrzeb Wojsk Specjalnych i prawdopodobnie Marynarki Wojennej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.