Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe malezyjskie desantowce

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 grudnia 2016

W 2017 indonezyjskie PT Pal powinno rozpocząć prace nad pierwszym z nowych okrętów desantowych przeznaczonych dla Malezji.

Liczba zamawianych przez Malezję okrętów desantowych będzie uzależniona od ich ceny jednostkowej i zasobności budżetu ministerstwa obrony. Zakłada się, że malezyjska marynarka wojenna pozyska co najmniej 1 desantowiec / Zdjęcie: MO Filipin

Obecnie w stoczni PT Pal Indonesia z Surabaya na wyspie Jawa trwają prace nad ostatecznym projektem nowych okrętów desantowych Malezji. Przedstawiciele przedsiębiorstwa zakładają, że umowa o kupnie jednostek zostanie zawarta w 2017. W tym samym roku rozpocznie się też budowa pierwszego z desantowców. Uważa się, że Tentera Laut DiRaja Malaysia (marynarka wojenna Malezji) może pozyskać nawet 3 jednostki tej klasy.

W budowę okrętów zaangażowana zostanie malezyjska stocznia Boustead Naval Shipyard (BNS). Jesienią oba przedsiębiorstwa zawarły porozumienie wstępne (MoU) o współpracy przy realizacji zlecenia od rządu Malezji (Okręt desantowy Malezji, 2016-11-08). Jeżeli umowa wejdzie w życie PT Pal będzie odpowiedzialna za konstrukcję jednostek i przeprowadzenie testów morskich. Partner z Malezji ma z kolei dostarczyć wybrane elementy wyposażenia pokładowego oraz pomóc w przekazaniu okrętów użytkownikowi i przeszkoleniu załóg.

Podczas prac nad projektem nowych okrętów PT Pal uwzględni różne wymagania techniczne stawiane przez TLDM. Wiadomo, że nowe desantowce będą przystosowane do przewozu 4 śmigłowców, z których 2 stacjonowałyby na pokładzie lotniczym, a pozostałe w hangarze. Konstrukcja okrętów będzie wzorowana na filipińskich jednostkach typu Tarlac (na zdjęciu, Wodowanie SSV 2, 2016-09-27). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.