Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolizja BRP Tarlac

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 września 2016

Filipiński okręt desantowy BRP Tarlac został uszkodzony w wyniku kolizji ze zbiornikowcem.

Zbiornikowiec MT Tosca zderzył się z filipińskim okrętem desantowym BRP Tarlac, cumującym w bazie marynarki wojennej na wyspie Mindanao. Wskutek zdarzenia uszkodzona została sekcja dziobowa okrętu / Zdjęcie: MO Filipin

W poniedziałek ok. 20:00 czasu miejscowego zbiornikowiec MT Tosca, idący pod banderą Liberii, zderzył się z filipińskim okrętem desantowym BRP Tarlac (LD 601), typu Tarlac. Do zdarzenia doszło w chwili, gdy desantowiec cumował w Naval Station Romulo Espaldon, zlokalizowanej nieopodal miasta Zamboanga na wyspie Mindanao.

Z informacji podanych przez Hukbong Dagat ng Pilipinas (marynarkę wojenną Filipin) wynika, że wskutek zderzenia uszkodzona została dziobowa część BRP Tarlac. Stan techniczny okrętu zostanie określony po przeprowadzeniu dokładnego przeglądu. Wówczas podjęta zostanie też decyzja o ewentualnej naprawie jednostki, którą przyjęto do służby w czerwcu (BRP Tarlac przyjęty do służby, 2016-06-06).

BRP Tarlac jest pierwszym z serii 2 okrętów desantowych typu Tarlac budowanych przez stocznię PT Pal Indonesia (Tarlac w linii, 2016-05-17). Kontrakt na dostawę jednostek podpisano w 2014. Desantowce powstają w ramach programu Strategic Sealift Vessel. Budżet przedsięwzięcia wynosi ok. 3,8 mld PHP (306 mln zł). Drugi okręt zostanie przekazany Filipinom w połowie 2017 (Cięcie blach pod SSV-2, 2015-06-11). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.