Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolizja BRP Tarlac

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 września 2016

Filipiński okręt desantowy BRP Tarlac został uszkodzony w wyniku kolizji ze zbiornikowcem.

Zbiornikowiec MT Tosca zderzył się z filipińskim okrętem desantowym BRP Tarlac, cumującym w bazie marynarki wojennej na wyspie Mindanao. Wskutek zdarzenia uszkodzona została sekcja dziobowa okrętu / Zdjęcie: MO Filipin

W poniedziałek ok. 20:00 czasu miejscowego zbiornikowiec MT Tosca, idący pod banderą Liberii, zderzył się z filipińskim okrętem desantowym BRP Tarlac (LD 601), typu Tarlac. Do zdarzenia doszło w chwili, gdy desantowiec cumował w Naval Station Romulo Espaldon, zlokalizowanej nieopodal miasta Zamboanga na wyspie Mindanao.

Z informacji podanych przez Hukbong Dagat ng Pilipinas (marynarkę wojenną Filipin) wynika, że wskutek zderzenia uszkodzona została dziobowa część BRP Tarlac. Stan techniczny okrętu zostanie określony po przeprowadzeniu dokładnego przeglądu. Wówczas podjęta zostanie też decyzja o ewentualnej naprawie jednostki, którą przyjęto do służby w czerwcu (BRP Tarlac przyjęty do służby, 2016-06-06).

BRP Tarlac jest pierwszym z serii 2 okrętów desantowych typu Tarlac budowanych przez stocznię PT Pal Indonesia (Tarlac w linii, 2016-05-17). Kontrakt na dostawę jednostek podpisano w 2014. Desantowce powstają w ramach programu Strategic Sealift Vessel. Budżet przedsięwzięcia wynosi ok. 3,8 mld PHP (306 mln zł). Drugi okręt zostanie przekazany Filipinom w połowie 2017 (Cięcie blach pod SSV-2, 2015-06-11). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.