Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zmiana warty w Sasebo

Marynarka wojenna, 10 lutego 2014

Okręt desantowy typu San Antonio, USS Green Bay (LPD 20), zastąpi stacjonujący w Sasebo na zachodzie Japonii desantowiec typu Austin, USS Denver (LPD 9). Ten zostanie z kolei wycofany ze służby.

USS Denver (LPD 9) przyjęto do służby jesienią 1968. Portem macierzystym okrętu jest baza US Navy w Sasebo, na zachodzie Japonii. Ze względu na długość służby oraz wynikający z niej stan techniczny okrętu, zostanie on wycofany z linii we wrześniu br.

USS Green Bay znajdzie się w Sasebo w lutym 2015. Zastąpi wówczas wspomniany USS Denver, pozostający w służbie od 46 lat. Co ciekawe, zmiana warty zostanie dokonana jedynie symbolicznie, gdyż LPD 9 opuści Japonię już latem br., po czym uda się do Naval Station Pearl Harbor, gdzie we wrześniu zostanie ostatecznie wycofany z linii (Zmiany w US Navy, 2014-01-03).

W okresie przejściowym miejsce USS Denver zajmie desantowiec typu Tarawa, USS Peleliu (LHA 5), stacjonujący na stałe w San Diego.

W Sasebo zastąpi go jeden z okrętów desantowych typu San Antonio, USS Green Bay (LPD 20). Przyjęty do służby w 2009, jest jednym z najmłodszych desantowców US Navy. Jednostki typu San Antonio przystosowane są do transportu 699-osobowego batalionu Marines z pełnym wyposażeniem, w tym 14 amfibiami. Zastępują starsze i w większości wycofane już jednostki typów: Austin, Anchorage, Newport i Charleston

Co ciekawe, to nie koniec zmian w Sasebo. Zgodnie z zapowiedziami US Navy, w połowie br. 2 amerykańskie trałowce typu Avenger, USS Avenger (MCM 1) i USS Defender (MCM 2), zostaną zluzowane przez inne okręty tego typu, USS Pioneer (MCM 9) oraz USS Chief (MCM 14).

Zluzowanie USS Avenger (MCM 1) i USS Defender (MCM 2) wymusza wiek okrętów oraz stopień ich żużycia. Po przybyciu do Sasebo, USS Pioneer (MCM 9) oraz USS Chief (MCM 14) wesprą inny trałowiec typu Avenger, USS Patriot (MCM 7) / Zdjęcia: US Navy

USS Pioneer i USS Chief znajdą się w Sasebo w maju, co pozwoli na odesłanie MCM 1 oraz MCM 2 do San Diego. Okręty te zostaną następnie wycofane ze służby.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.