Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie SSV 2

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 września 2016

W Indonezji zwodowany zostanie drugi okręt desantowy typu Tarlac, przyszły BRP Davao Del Sur.

Filipińskie okręty desantowe typu Tarlac budowane są w ramach programu Strategic Sealift Vessel. Budżet przedsięwzięcia wynosi ok. 3,8 mld PHP (306 mln zł) / Zdjęcie: MO Filipin

W indonezyjskiej stoczni PT Pal Indonesia w Surabaja trwają ostatnie przygotowania do wodowania filipińskiego okrętu desantowego BRP Davao Del Sur (LD 602), typu Tarlac. Jednostka ma zostać spuszczona na wodę we czwartek, nieco ponad rok po rozpoczęciu budowy (Cięcie blach pod SSV-2, 2015-06-11).

W najbliższych miesiącach okręt zostanie poddany pracom wykończeniowym. Następnie przejdzie testy portowe i morskie. Jednostka powinna trafić do Hukbong Dagat ng Pilipinas (marynarki wojennej Filipin) w 2017. Uzupełni wówczas w linii pierwszy z desantowców typu Tarlac, BRP Tarlac (LD 601), który przyjęto do służby w czerwcu (BRP Tarlac przyjęty do służby, 2016-06-06).

Obecnie BRP Tarlac przechodzi naprawę po kolizji ze zbiornikowcem MT Tosca, do której doszło 19 września w Naval Station Romulo Espaldon nieopodal miasta Zamboanga na wyspie Mindanao (Kolizja BRP Tarlac, 2016-09-21). W październiku okręt weźmie udział w ćwiczeniach wojskowych Phiblex, prowadzonych wspólnie z USA (Przygotowania do ćwiczeń Phiblex, 2016-09-27). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.