Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Miniaturowe OP dla Indonezji

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 stycznia 2017

Indonezyjska marynarka wojenna może pozyskać serię miniaturowych okrętów podwodnych.

W przyszłości indonezyjska marynarka wojenna chce dysponować 12 okrętami podwodnymi. Flota może składać się m.in. z miniaturowych jednostek tej klasy, opracowanych i zbudowanych w kraju / Zdjęcie: Michał Jarocki

Podczas rozpoczętych dziś w Singapurze targów UDT Asia 2017 przedstawiciele Tentara Nasional Indonesia-Angkatan Laut (marynarki wojenne Indonezji) poinformowali o przewidywanych zmianach w planie zakupu serii nowych okrętów podwodnych. Jak wiadomo do 2024 Dżakarta chce dysponować 12 jednostkami tej klasy (Indonezja kupi dodatkowe OP, 2016-11-18). Część floty mogą stanowić miniaturowe OP, opracowane i zbudowane w kraju.

Podczas zeszłorocznych targów IndoDefence w Dżakarcie lokalne przedsiębiorstwo PT Palindo Marine zaprezentowało model miniaturowego okrętu podwodnego, opracowywanego dla rodzimej marynarki wojennej (IndoDefence 2016: Miniaturowe indonezyjskie OP, 2016-11-04). Projekt jednostki powstaje we współpracy z indonezyjskimi ośrodkami akademickimi. Przedsięwzięcie jest nadzorowane i wspierane finansowo przez ministerstwo obrony.

Przedstawiciel producenta poinformował, że okręt mógłby mieć 22 m długości i 3 m szerokości. W zanurzeniu miałby wypierać 127 t. Załogę ma stanowić 5 osób. Na pokładzie znalazłoby się miejsce na 7-9 dodatkowych pasażerów, w tym m.in. żołnierzy wojsk specjalnych. W br. rząd w Dżakarcie powinien zlecić budowę prototypu jednostki. Jego konstrukcja ma zająć 2 lata. Następnie miałyby rozpocząć się testy morskie. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.