Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Airbus dla francuskiej administracji

Przemysł zbrojeniowy, 20 stycznia 2017

Airbus Defence and Space otrzymał kontrakt na dostawę urządzeń łączności na potrzeby francuskiej administracji.

Zdjęcie: Airbus Defence and Space

Airbus Defence and Space otrzymał kontrakt na dostawę systemów łączności satelitarnej od UGAP, francuskiej agencji zamówień publicznych. 4-letnia umowa obejmuje dostawy sprzętu oraz usług stacjonarnej i mobilnej łączności satelitarnej w pasmach częstotliwości Ku i Ka.

UGAP to instytucja publiczna i jedyna francuska agencja zamówień publicznych, która obsługuje głównie rząd, samorządy i szpitale. Kontrakt przewiduje, że wszystkie publiczne służby techniczne będą używały prostego formularza zamówienia na sprzęt i usługi łączności satelitarnej na całym terytorium Francji.

 Do użytkowników stacjonarnych i mobilnych (instalowanych w pojazdach, przyczepach lub kontenerach) stacji satelitarnych Airbus Defence and Space należy m.in. Dyrekcja Generalna Bezpieczeństwa Cywilnego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, brygady strażackie i ratunkowe, a także około 40 francuskich departamentów.

Łączność satelitarna umożliwia transmisję głosu i danych w obszarach poza zasięgiem sieci komórkowych albo w sytuacjach, w których sieci te ulegną awarii wskutek katastrofy naturalnej lub będą mocno obciążone wskutek takich zdarzeń, jak ataki terrorystyczne lub międzynarodowe zawody sportowe.

Specjalistyczna wiedza Airbus Defence and Space w dziedzinie łączności satelitarnej przynosi korzyści użytkownikom wojskowym i rządowym. Europejski koncernr nie tylko oferuje łączność we wszystkich pasmach częstotliwości (L, C, Ku, Ka, X i UHF), ale również zapewnia wojskową łączność satelitarną m.in. siłom zbrojnym Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Kanady, Stanów Zjednoczonych i NATO (Kontrakt na obsługę SATCOMBw, 2016-03-11, Comcept dla Marine Nationale, 2016-03-09, XEBRA gotowa do służby, 2015-11-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.