Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Symulator lotu C295M dla 8. BLTr

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 stycznia 2017

Do 8. Bazy Lotnictwa Transportowego trafi kompleksowy symulator lotu samolotu transportowego C295M.

W br. stan posiadania 8. BLTr zwiększy się o kompleksowy symulator lotu samolotu C295M / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Airbus Defence and Space podpisał umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej o kupnie kompleksowego symulatora lotu dla samolotów transportowych C295M, eksploatowanych przez Siły Powietrzne. Dostawa urządzenia zostanie zrealizowana w br. Anonsowana dziś umowa obejmuje także szkolenie instruktorów i personelu Sił Powietrznych obsługującego symulator.

Symulator będzie dostarczony do krakowskiego centrum szkoleniowego, mieszczącego się w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego Kraków-Balice, gdzie stacjonuje 16 samolotów transportowych C295M ze składu Sił Powietrznych. Warto podkreślić, że jest to obecnie największa flota statków powietrznych tego typu w świecie (Konkurs na okolicznościowe malowanie C295, 2014-04-18). Dzięki nowemu urządzeniu możliwe będzie przeszkolenie ok. 40 załóg C295M rocznie. 

Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że polskie Siły Powietrzne pokazały, że darzą usługi szkoleniowe oferowane przez Airbus Defence and Space podobnym zaufaniem, co nasze solidne i niezawodne C295 – powiedział Javier Rivera, dyrektor operacyjny w pionie lekkich i średnich samolotów i usług P3 działu samolotów wojskowych Airbus Defence and Space.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.