Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Konkurs na okolicznościowe malowanie C295

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 18 kwietnia 2014

Airbus Defence and Space ogłosił konkurs na projekt malowania okolicznościowego samolotu C295M Sił Powietrznych.

Jeden z 16 transportowców C295M, eksploatowanych przez Siły Powietrzne otrzyma w br. okolicznościowe malowanie, wyłonione w wyniku konkursu / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Organizatorem konkursu Projekt malowania okolicznościowego samolotu CASA C295M Polskich Sił Powietrznych są zakłady EADS PZL Warszawa–Okęcie SA (Prezentacja Orlika MPT, 2014-03-07). Celem przedsięwzięcia jest propagowanie tematyki lotniczej poprzez wyłonienie najlepszego projektu malowania okolicznościowego samolotu C295M Sił Powietrznych oraz rekomendowanie najlepszego projektu do realizacji w 2014.

Konkurs ma charakter otwarty i jednoetapowy. Zasady konkursu określa regulamin, który wchodzi w życie z dniem rozpoczęcia konkursu i obowiązuje do jego zakończenia w dniu 24 maja 2014.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie projektu malowania okolicznościowego samolotu C295M należącego do Sił Powietrznych (Nowe nabytki Sił Powietrznych, 2013-11-04). Projekt ma mieć formę graficzną możliwą do naniesienia zarówno na powierzchni bocznej kadłuba samolotu, jak i powierzchni statecznika pionowego. Zaproponowana forma powinna również umożliwiać łatwe skalowanie, w zależności od ostatecznej koncepcji wielkości i miejsca umieszczenia projektu w fazie realizacji. Projekt grafiki nie może naruszać zapisów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 maja 2009 w sprawie sposobu użytkowania znaków Sił Zbrojnych RP.

Prace konkursowe będą oceniane przez niezależne 5-osobowe jury powołane przez organizatora. Spośród nadesłanych projektów personel 13. Krakowskiej Eskadry Lotnictwa Transportowego im. ppłk. Stanisława Jakuba Skarżyńskiego wybierze jeden, który zostanie zarekomendowany do realizacji. Główne kryteria, które brane będą pod uwagę podczas oceny projektów, to: efektowność, nawiązanie do tradycji 13. ELTr, nawiązanie do tradycji i historii PZL Warszawa Okęcie i nawiązanie do tradycji Sił Powietrznych, barw eskadry oraz barw narodowych.

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać, pisząc na adres: konkurs.casa@pzl.eads.net.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.