Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia SNMCMG2

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 10 lutego 2017

Hiszpański niszczyciel min ESPS Duero i polski okręt dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP Kontradmirał X. Czernicki wzięły udział w ćwiczeniach z zakresu holowania uszkodzonej jednostki.

W ramach kolejnego etapu ćwiczeń na morzu okręty SNMCMG2 doskonaliły procedury holowania uszkodzonej jednostki / Zdjęcia: 8. Flotylla Obrony Wybrzeża

Zgodnie ze scenariuszem wczorajszych ćwiczeń silniki niszczyciela min ESPS Duero (M35), typu Segura (ESPS Duero dołączył do SNMCMG2, 2017-01-30) uległy awarii. Okręt nie był w stanie iść o własnych siłach. Jego załoga wysłała prośbę o asystę i holowanie do okrętu dowodzenia ORP Kontradmirał X. Czernicki. Podczas ćwiczeń sprawdzono i przećwiczono obowiązujące procedury.

W czasie działań na morzu możliwa jest każda sytuacja awaryjna. Ważne jest aby nie panikować i dokładnie wiedzieć co w danym momencie należy zrobić – powiedział zastępca dowódcy ORP Czernicki, kpt. mar. Michał Bumbul. - Zimna głowa jest bardzo ważna w takich sytuacjach, ale wszystkie działania zawsze muszą być poparte wiedzą i doświadczeniem. Każdy członek załogi od dowódcy do marynarza musi doskonale wiedzieć co w danym przypadku robić – dodał.

Okręty Stałego Zespołu Przeciwminowego NATO Grupa 2 (SNMCMG2) od poniedziałku prowadzą działania na Morzu Tyrreńskim (Kolejne zadania PKW Czernicki, 2017-02-07). Pierwszego dnia przeprowadzono ćwiczenia z zakresu manewrowania w szykach, procedury łączności i zaopatrywania okrętów w paliwo i inne materiały na pełnym morzu. We wtorek rozpoczęły się działania przeciwminowe Route Survey. Sztab zaokrętowany na ORP Czernicki przygotował i nadzorował wykonywane przez ESPS Duero zadania przeszukania, lokalizacji i identyfikacji obiektów zalegających na dnie morskim.

Na podstawie informacji 8. FOW
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra