Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożegnanie INS Viraat

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 07 marca 2017

Wczoraj w Indiach oficjalnie wycofano ze służby lotniskowiec INS Viraat.

Przez 30 lat służby INS Viraat przeszedł ponad 1 mln km. Co ciekawe już przed kilkoma laty zakończono eksploatację okrętu, wycofując go z czynnych działań operacyjnych / Zdjęcie: MO Indii

Wczoraj w Bombaju odbyła się ceremonia wycofania ze służby indyjskiego lotniskowca INS Viraat. Udział w uroczystości, którą zorganizowano w bazie marynarki wojennej Indii, wzięli przedstawiciele dowództwa floty oraz ponad 1300 byłych członków załogi okrętu (Podano datę wycofania INS Viraat, 2017-02-16).

Marynarka wojenna Indii przyjęła INS Viraat do służby w maju 1987. Okręt spędził pod indyjską banderą 30 lat. Wcześniej przez 25 lat lotniskowiec służył w Royal Navy jako HMS Hermes (R12), typu Centaur. Do dziś pozostaje on najdłużej eksploatowanym okrętem tej klasy w historii, co zostało potwierdzone w Księdze Rekordów Guinnessa.

Co ciekawe w dalszym ciągu nie podjęto decyzji o przyszłości okrętu. Jednostka traktowana jest w Indiach jako jeden z symboli dumy narodowej, dlatego jej ewentualne zezłomowanie mogłoby spotkać się ze sprzeciwem części klasy politycznej i protestami społeczeństwa. Niewykluczone, że lotniskowiec będzie eksploatowany jako pływające muzeum przez Andhra Pradesh Tourism Development Corporation (APTDC) – instytucję turystyczną kontrolowaną przez władze wschodniego stanu Andhra Pradesh. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.