Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kanada wycofała HMCS Iroquois

Marynarka wojenna, 07 maja 2015

Marynarka wojenna Kanady wycofała ze służby niszczyciel rakietowy typu Iroquois, HMCS Iroquois (DDG 280).

HMCS Iroquois (DDG 280) wycofano z linii 1 maja. Okręt pozostawał w służbie od 1972. Dalszy los jednostki nie jest pewny. Niszczyciel może zostać przekształcony w pływające muzeum lub zezłomowany / Zdjęcie: MO Kanady

Okręt wycofano ze służby przed kilkoma dniami. Ceremonia opuszczenia bandery odbyła się na terenie bazy Royal Canadian Navy (RCN, królewskiej marynarki wojennej Kanady) w Halifax. Udział wzięli w niej przedstawiciele dowództwa RCN i ministerstwa obrony Kanady oraz obecni i byli członkowie załóg.

HMCS Iroquois pozostawał w linii od połowy 1972. Okręt stacjonował w Canadian Forces Base Halifax. Przez ponad 40 lat jednostka służyła przede wszystkim na wodach Oceanu Atlantyckiego. Niszczyciel brał też okazyjnie udział w operacjach wojskowych prowadzonych m.in. na wodach Zatoki Perskiej oraz Morza Śródziemnego.

W najbliższych miesiącach los HMCS Iroquois podzieli kolejna jednostka omawianego typu, HMCS Algonquin (DDG 283). Niszczyciel został uszkodzony w 2013 w wyniku zderzenia z okrętem zaopatrzeniowym HMCS Protecteur (AOR 509). Decyzja o skreśleniu jednostki ze stanu RCN oznacza, że marynarka wojenna Kanady będzie dysponować pojedynczym niszczycielem rakietowym typu Iroquois, wiekowym HMCS Athabaskan (DDG 282).  

Niszczyciele rakietowe typu Iroquois zostaną wkrótce zastąpione w linii przez okręty budowane w ramach programu Single Class Surface Combatant. RCN zamierza pozyskać 15 wielozadaniowych jednostek, w tym co najmniej 3 okręty, które zostaną przystosowane do zapewniania obrony przeciwlotniczej / przeciwrakietowej oraz dowodzenia większymi zespołami zadaniowymi (Projekt kanadyjskich okrętów do 2017, 2015-05-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.