Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DSEI 2015: Ekspozycja okrętów

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 15 września 2015

Jedną z największych atrakcji pierwszego dnia DSEI 2015 była ekspozycja okrętów, zaprezentowana na nabrzeżu centrum wystawienniczego ExCeL w Londynie.

Prezentowana w Londynie fregata rakietowa HMS Iron Duke została m.in. wyposażona w nową stację radiolokacyjną średniego zasięgu, Artisan 3D typu 997

Zwiedzający londyńskie targi mogą z bliska obejrzeć ekspozycję okrętów, przygotowaną przez Belgię, Indie, Kanadę, Niemcy i Wielką Brytanię. Royal Navy zaprezentowała na DSEI zmodernizowaną fregatę rakietową HMS Iron Duke (F234), typ 23, wyposażoną m.in. w nową stację radiolokacyjną średniego zasięgu, Artisan 3D typu 997 (Próby Lynxa na HMS Iron Duke, 2014-02-13). Pokazano także pełnomorski okręt patrolowy HMS Tyne (P281), typu River i trałowiec HMS Hurworth (M39), typu Hunt.

W 2014 HMCS Winnipeg przeszła przegląd techniczny i modernizację, połączoną z wydłużeniem jej trwałości użytkowej

W Londynie prezentowana jest także kanadyjska fregata rakietowa HMCS Winnipeg (FFH 338), typu Halifax. W 2014 zakończono przegląd naprawczy i modernizację okrętu, połączoną z wydłużeniem jego trwałości użytkowej. Program modernizacyjny zakładał wyposażenie jednostki w nowe lub zmodernizowane systemy kierowania ogniem, urządzenia obserwacji i analizy otoczenia, w tym stacje radiolokacyjne, transpondery identyfikacji swój-obcy (IFF) i unowocześnione uzbrojenie, takie jak pociski przeciwokrętowe RGM-84 Harpoon i przeciwlotnicze / przeciwrakietowe Evolved Sea Sparrow Missile (Pierwsza misja zmodernizowanej fregaty, 2015-01-09).

Należący do SeaOwl statek VN Partisan służy m.in. do szkolenia oficerów i marynarzy Marine Nationale (marynarki wojennej Francji) / Zdjęcia: Michał Jarocki
Deutsche Marine reprezentuje na DSEI korweta rakietowa FGS Ludwigshafen (F264), typu Braunschweig (K130). Z kolei Bhāratīya Nau Senā (marynarka wojenna Indii) wysłała do Anglii fregatę rakietową INS Trikand (F51), typu Talwar (INS Trikand przekazana, 2013-07-01).

Ciekawostką jest obecność na DSEI statku szkoleniowego VN Partisan, należącego do francuskiej SeaOwl. Grupa specjalizuje się w organizacji serii ćwiczeń morskich, symulujących operacje wojskowe, prowadzone zarówno na klasycznym, jak i asymetrycznym polu walki. Jednostka bierze udział w pokazach dynamicznych, przygotowanych wspólnie wspólnie z Royal Navy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.