Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja HMCS Vancouver

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 22 sierpnia 2016

Kanadyjska fregata rakietowa HMCS Vancouver rozpoczęła nową misję bojową na Pacyfiku.

HMCS Vancouver rozpoczęła nową misję bojową na Oceanie Spokojnym. Załoga okrętu weźmie udział w serii ćwiczeń oraz patroli, prowadzonych wspólnie z innymi państwami regionu / Zdjęcie: MO Kanady

Przed kilkoma dniami kanadyjska fregata rakietowa HMCS Vancouver (FFH 331), typu Halifax, opuściła amerykańską bazę morską na Hawajach i skierowała się na zachodnie wody Oceanu Spokojnego. W trakcie nowej misji załoga okrętu będzie prowadziła patrole bojowe z lokalnymi partnerami. Fregata odbędzie też serię kurtuazyjnych wizyt w portach morskich wybranych państw. Kanadyjczycy wezmą także udział w ćwiczeniach organizowanych wspólnie z sojusznikami, w tym m.in. Kakadu 2016, które odbędą się nieopodal wybrzeży Australii.

Od 30 czerwca do 4 sierpnia HMCS Vancouver brała udział w wielonarodowych ćwiczeniach morskich Rim of the Pacific (RIMPAC, Przygotowania do RIMPAC 2016, 2016-06-01), realizowanych w pobliżu Hawajów i Kalifornii. Z kolei na przełomie marca i kwietnia załoga fregaty ćwiczyła użycie kierowanych pocisków przeciwokrętowych RGM-84L Harpoon przeciwko celom lądowym (RCN atakuje cele lądowe, 2016-04-13).

Duża aktywność operacyjna HMCS Vancouver jest podyktowana potrzebą oceny efektywności prac modernizacyjnych, które przeprowadzono w ostatnich latach. Zakładały one m.in. zamontowanie nowego wyposażenia pokładowego, w tym stacji radiolokacyjnych, układów identyfikacji swój-obcy (IFF) oraz uzbrojenia: pocisków przeciwokrętowych Harpoon i przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Evolved Sea Sparrow Missile (Pierwsza misja zmodernizowanej fregaty, 2015-01-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.