Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

JAC rozpoczęły eksploatację ATR 42-600

Lotnictwo cywilne, 26 kwietnia 2017

Japan Air Commuter, spółka zależna Japan Airlines, rozpoczęła loty komercyjne z użyciem ATR 42-600.

Pierwszy ATR 42-600 JAC startuje d inauguracyjnego lotu komercyjnego / Zdjęcie: ATR

Dzisiaj o 8:50 czasu lokalnego pierwszy samolot turbośmigłowy komunikacji regionalnej ATR 42-600, przekazany Japan Air Commuter, spółce zależnej Japan Airlines, wystartował z Kagoshimy do inauguracyjnego 40-minutowego lotu do Yakushimy. Następnie wykonał jeszcze 3 rejsy, na trasie Yakushima-Kagoshima-Okinoerabu-Kagoshima.

Japońskie linie lotnicze przygotowują się na gwałtowne zwiększenie liczby turystów w następnych latach. Według prognoz rządu do 2020 Kraj Kwitnącej Wiśni ma odwiedzić 40 mln obcokrajowców. Część z nich przybędzie na Puchar Świata w Rugby, który zorganizowany zostanie w 2019 czy Igrzyska Olimpijskie w 2020.

W 2015 JAC zamówiły 9 ATR 42-600. Samoloty mają być dostarczone w ciągu 3 lat. Będą one służyć do obsługi połączeń pomiędzy destynacjami w Japonii i wyspami Amami, które zostały zgłoszone do wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO. JAC mają we flocie także 9 Bombardierów Dash 8 Q400 i 9 Saabów 340B. Siatka połączeń towarzystwa, którego hubem jest port lotniczy Kagoshima, obejmuje 23 trasy (JAC nowym użytkownikiem ATR, 2017-01-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.