Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Saab 340 dla Cayman Airways

Lotnictwo cywilne, 18 sierpnia 2015

Przewoźnik z Kajmanów odebrał nowy samolot turbośmigłowy Saab 340B+.

Najnowszy nabytek kajmańskich linii – Saab 340B+, wejdzie do eksploatacji w przyszłym miesiącu, przewożąc pasażerów pomiędzy Wielkim Kajmanem i Cayman Brac / Zdjęcie: Cayman Airways

Flota Cayman Airways powiększyła się o nowy, mieszczący 34 pasażerów samolot turbośmigłowy komunikacji regionalnej Saab 340B+ (Drugi Saab 340 AEW dla Tajlandii, 2012-10-19, Katastrofa Saaba 340 w Argentynie, 2011-05-19). Zastąpi on w eksploatacji 30-miejscowego Embraera EMB 120 Brasilia, obsługując od września połączenie pomiędzy Wielkim Kajmanem i Cayman Brac.

Dodatkową zaletą Saaba 340B+, oprócz większej pojemności,  jest też aktywny system tłumienia hałasu, zwiększający komfort pasażerów podczas lotu. Działa on skutecznie podczas wszystkich etapów lotu (także w trakcie wznoszenia i zniżania), zapewniając wytłumienie 1., 2. i 3. harmonicznej hałasu od śmigieł oraz śledzi zmiany wymuszeń i reaguje na nie, co jest bardzo pomocne w warunkach lotu w turbulentnej atmosferze.

Założone w 1968 Cayman Airways są narodowym przewoźnikiem Kajmanów – terytorium zależnego W. Brytanii. Ich hubem jest port lotniczy Owen Roberts. Towarzystwo obsługuje połączenia do krajów karaibskich i do USA. W jego flocie znajdują się także 4 Boeingi 737-300 i 2 DHC 6-300 Twin Ottery.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra