Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi Saab 340 AEW dla Tajlandii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 października 2012

Saab poinformował przekazaniu tajskim wojskom lotniczych drugiego z zamówionych samolotów wczesnego ostrzegania i dowodzenia Saab 340 Erieye.

Przedstawiciele tajskich wojsk lotniczych oraz piloci Saaba w czasie oficjalnego zdjęcia…

Uroczystość przekazania samolotu odbyła 10 października się na terenie bazy 7. Skrzydła tajskich wojsk lotniczych w Surat Thani na południu kraju. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele producenta oraz korpusu oficerskiego sił zbrojnych Tajlandii.

Maszyna została dostarczona do odbiorcy w ramach realizacji zawartego w przed laty porozumienia na dostawę łącznie 12 myśliwców wielozadaniowych JAS39 Gripen C/D, 2 samolotów wczesnego ostrzegania i dowodzenia Saab 340 Erieye oraz jednego transportowego Saab 340 za 34 mld bahtów (1,1 mld USD) (Tajlandzka umowa została podpisana, 2008-02-12; Tajlandia zamówiła Gripeny, 2010-11-24).

…i mniej oficjalnej uroczystości przekazania Tajlandii samolotu wczesnego ostrzegania i dowodzenia Saab 340 Erieye / Zdjęcie: Saab

Przekazany 10 października Saab 340 Erieye wchodzi w skład drugiej transzy dostaw, która poza nim samym zakłada także dostawę 6 Gripenów wersji jednomiejscowej. Według deklaracji producenta myśliwce mają zostać oddane Tajom w 2013. Samoloty z pierwszej transzy: 6 Gripenów C/D, jeden Erieye i samolot transportowy zostały już dostarczone i latają operacyjnie w ramach 7. Skrzydła (Gripeny w Tajlandii, 2011-02-24; Gripeny operacyjne w Tajlandii, 2011-07-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.