Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Taktyczny kurs w Powidzu

Lotnictwo wojskowe, 29 kwietnia 2017

Od 24 do 28 kwietnia br. Pion Szefa Szkolenia Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu zrealizował teoretyczny kurs taktyczny dla personelu latającego.

W teoretycznym kursie taktycznym dla personelu latającego wzięli udział lotnicy z Dowództwa 3. SLTr., 8. i 33. BLTr., 43. i 44. Bazy Lotnictwa Morskiego / Zdjęcie: Luiza Wawrzyniak

W prowadzonym przez doświadczonych specjalistów z Dowództwa 3. SLTr., 33. Bazy Lotnictwa Transportowego i amerykańskich instruktorów z 6th Special Operations Squadron, wchodzącego w skład Air Force Special Operations Air Warfare Center w Duke Field na Florydzie, szkoleniu wzięła udział 15-osobowa grupa personelu latającego z Dowództwa 3. SLTr., 8. i 33. BLTr., a także 43. i 44. Bazy Lotnictwa Morskiego.

Na kurs, prowadzony w oparciu o obiekty szkoleniowe 33. BLTr., składały się zarówno wykłady, jak i ćwiczenia praktyczne, które miały na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie wykonywania lotów taktycznych w ramach misji Polskich Kontyngentów Wojskowych, w tym sposobów wykonywania zadań lotniczych w niebezpiecznej przestrzeni powietrznej, unikania zagrożeń, a w ostateczności także prowadzenia walki.

Kurs miał przygotować lotników do wykonywania zadań w skomplikowanych i niebezpiecznych warunkach oraz wyeliminować najczęściej popełniane błędy w czasie planowania, przygotowania i realizacji zadań lotnictwa transportowego – powiedział płk pil. Grzegorz Kołodziejczyk, szef szkolenia 3. SLTr.

Po ukończonym szkoleniu, jego uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające uzyskanie odpowiedniego poziomu przygotowania do wykonywania zadań taktycznych i uzyskali możliwość rozpoczęcia praktycznego szkolenia taktycznego zgodnie z obowiązującymi programami szkolenia lotniczego.

Umiejętności zdobyte podczas kursu szczególnie mogą przydać się lotnikom z 3. SLTr., którzy poza wykonywaniem różnorodnych zadań w kraju, biorą także udział w misjach zagranicznych, m.in. w Afganistanie, Iraku, Czadzie i Mali (Certyfikacja plutonów 6. zmiany PKW Afganistan, 2017-04-18, Powitanie PKW Kuwejt, 2017-01-24).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.