Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wizz Air z Wrocławia na Islandię

Lotnictwo cywilne, 01 czerwca 2017

Wizz Air rozpoczął wczoraj loty na nowej trasie z Wrocławia do Rejkiawiku w Islandii. Będą się one odbywać dwa razy w tygodniu.

Połączenie z Wrocławia do Rejkiawiku będzie wykonywane we środy i w niedziele, co daje doskonałą możliwość wyjazdów weekendowych / Zdjęcie: Wizz Air

Islandia zachwyca malowniczymi krajobrazami i widokami zapierającymi dech w piersiach. Niekończące się bogactwo przyrody przyciąga turystów z całego świata pragnących zobaczyć wodospady, zorzę polarną i lodowce, które zadowolą nawet najbardziej wymagających podróżników (RCAF strzegą Islandii, 2017-05-23). Nowe połączenie Wizz Air wzmocni porozumienie o partnerstwie i współpracy zawarte w kwietniu 2017 roku między Wrocławiem a Rejkiawikiem oraz korzystnie wpłynie na relacje biznesowe i zwiększy ruch turystów w obu kierunkach. Loty na tej trasie będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we środy i w niedziele.

Wraz z ostatnio dodanymi połączeniami do Kijowa i Lwowa, siatka niskokosztowych połączeń Wizz z Wrocławia składa się aktualnie z 10 tras do 6 krajów. W ofercie sprzedaży Wizz Air w 2017 jest ponad 500 tys. miejsc na trasach we wrocławskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 25% w porównaniu do poprzedniego roku. W ofercie Wizz Air znajduje się obecnie w sumie 151 tras do 28 krajów z 8 lotnisk w Polsce (Wizz wystartował z Lublina do Liverpoolu , 2017-05-23).

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air, powiedział: Z radością otwieramy kolejną nową trasę z Polski.[…] Jesteśmy przekonani, że nowe połączenie szybko zyska popularność wśród naszych pasażerów, którzy chętnie skorzystają z okazji, aby razem z nami odwiedzić piękną Islandię. Połączenie będzie działać w środy i w niedziele, co daje doskonałą możliwość wyjazdów weekendowych.

Thorleifur Thor Jonsson, przedstawiciel Promote Iceland dodał: Islandia przeżywa silny wzrost turystyki, a jednym z powodów jest ciężka praca przedsiębiorstw takich jak Wizz Air. Otwarcie kolejnego połączenia z Polski do Islandii jest dla nas niezwykle istotne. Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem, nie tylko odnotowujemy zainteresowanie Polaków Islandią jako miejscem wypoczynku, ale Islandczycy chcą także podziwiać piękno Polski. Głęboko wierzymy w dalszą współpracę,


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.