Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa misja USS Nimitz

Marynarka wojenna, 05 czerwca 2017

Amerykański atomowy lotniskowiec i towarzyszące mu okręty upuściły porty macierzyste, rozpoczynając nową misję bojową.

USS Nimitz opuszcza Naval Base Kitsap w stanie Waszyngton i kieruje się do San Diego / Zdjęcie: USN

Przed kilkoma dniami atomowy lotniskowiec USS Nimitz (CVN 68), typu Nimitz, opuścił Naval Base Kitsap w stanie Waszyngton i skierował się w stronę wybrzeży Kaliforni. Wraz z nim w morze wyszły niszczyciele rakietowe USS Kidd (DDG 100) i USS Shoup (DDG 86), typu Arleigh Burke, które na co dzień stacjonują w Naval Station Everett.

Po dotarciu do Naval Air Station North Island w San Diego okręty połączą się z niszczycielami rakietowymi USS Howard (DDG 83) i USS Pinckney (DDG 91) oraz krążownikiem rakietowym USS Princeton (CG 59), typu Ticonderega, wraz z którymi sformują lotniskowcową grupę bojową (CSG) nr 11. Następnie jednostki skierują się na pełne wody Oceanu Spokojnego, na których prowadzić będą działania operacyjne.

Przygotowania do nowej misji bojowej CSG 11 trwały kilka miesięcy. Prowadzono je na wodach nieopodal zachodnich wybrzeży USA. W ich trakcie sprawdzono potencjał operacyjny okrętów oraz przeszkolenie i zgranie ich załóg, jak i zdolność marynarzy do działania w ramach większych zespołów zadaniowych (CSG 11 gotowa do misji, 2017-04-25). Warto przypomnieć, że w ub.r. USS Nimitz zakończył wielomiesięczny przegląd naprawczy (Koniec testów USS Nimitz, 2016-10-13). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.