Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja USS Nimitz

Marynarka wojenna, 05 czerwca 2017

Amerykański atomowy lotniskowiec i towarzyszące mu okręty upuściły porty macierzyste, rozpoczynając nową misję bojową.

USS Nimitz opuszcza Naval Base Kitsap w stanie Waszyngton i kieruje się do San Diego / Zdjęcie: USN

Przed kilkoma dniami atomowy lotniskowiec USS Nimitz (CVN 68), typu Nimitz, opuścił Naval Base Kitsap w stanie Waszyngton i skierował się w stronę wybrzeży Kaliforni. Wraz z nim w morze wyszły niszczyciele rakietowe USS Kidd (DDG 100) i USS Shoup (DDG 86), typu Arleigh Burke, które na co dzień stacjonują w Naval Station Everett.

Po dotarciu do Naval Air Station North Island w San Diego okręty połączą się z niszczycielami rakietowymi USS Howard (DDG 83) i USS Pinckney (DDG 91) oraz krążownikiem rakietowym USS Princeton (CG 59), typu Ticonderega, wraz z którymi sformują lotniskowcową grupę bojową (CSG) nr 11. Następnie jednostki skierują się na pełne wody Oceanu Spokojnego, na których prowadzić będą działania operacyjne.

Przygotowania do nowej misji bojowej CSG 11 trwały kilka miesięcy. Prowadzono je na wodach nieopodal zachodnich wybrzeży USA. W ich trakcie sprawdzono potencjał operacyjny okrętów oraz przeszkolenie i zgranie ich załóg, jak i zdolność marynarzy do działania w ramach większych zespołów zadaniowych (CSG 11 gotowa do misji, 2017-04-25). Warto przypomnieć, że w ub.r. USS Nimitz zakończył wielomiesięczny przegląd naprawczy (Koniec testów USS Nimitz, 2016-10-13). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.