Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Fort Worth dołączy do poszukiwań

Marynarka wojenna, 31 grudnia 2014

Drugi z amerykańskich okrętów klasy LCS typu Freedom, USS Fort Worth (LCS 03), zostanie najprawdopodobniej wysłany na wody Morza Jawajskiego w celu poszukiwań ofiar i szczątków samolotu A320 linii Air Asia.

USS Fort Worth (LCS 03) i niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke, USS Sampson (DDG 102). Obie jednostki wezmą udział w poszukiwaniach szczątków i ofiar rozbitego w niedzielę Airbusa A320 linii Air Asia / Zdjęcie: US Navy

USS Fort Worth dotarł do portu morskiego w Singapurze w poniedziałek, po ponad miesięcznej podróży z San Diego (USS Fort Worth w Singapurze, 2014-12-30). Według Pentagonu już we czwartek okręt będzie gotowy do ponownego wyjścia w morze. Jednostka może zostać włączona w wielonarodową akcję poszukiwania szczątków i ofiar rozbitego w niedzielę Airbusa A320 linii Air Asia (lot QZ8501), który leciał z Surabaya na Jawie Wschodniej do Singapuru (Odnaleziono szczątki A320 linii AirAsia, 2014-12-30).

USS Fort Worth dołączy do niszczyciela rakietowego typu Arleigh Burke, USS Sampson (DDG 102), który rozpoczął już akcję poszukiwawczą na Morzu Jawajskim. W poszukiwaniach ofiar katastrofy udział wezmą stacjonujące na LCS 03 zespoły interwencyjne, wyposażone w 11-m łodzie półsztywne oraz zespół lotniczy, Helicopter Maritime Strike Squadron (HSM) 35, w skład którego wchodzi śmigłowiec MH-60R oraz bezzałogowiec MQ-8B Fire Scout.

Drugi z okrętów typu Freedom wysłano do Azji na 16-miesięczną misję. W jej trakcie jednostka weźmie udział m.in. w wielonarodowych ćwiczeniach morskich Cooperation Afloat Readiness and Training (CARAT) 2015 oraz Foal Eagle 2015 organizowanych wspólnie z Republiką Korei.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.