Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót USS Hopper

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 25 lutego 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Hopper powrócił na Hawaje po zakończeniu wielomiesięcznego patrolu bojowego.

USS Hopper wrócił do Joint Base Pearl Harbor-Hickam / Zdjęcie: USN

Przed kilkoma dniami do bazy morskiej na Hawajach wszedł niszczyciel rakietowy USS Hopper (DDG 70), typu Arleigh Burke. Okręt powrócił do portu macierzystego po wielu miesiącach spędzonych na wodach Zatoki Perskiej, Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku, gdzie wykonywał zadania operacyjne w ramach misji bojowej.

Okręt współpracował z jednostkami lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 10, na czele której stał atomowy lotniskowiec USS Dwight D. Eisenhower (CVN 69), typu Nimitz (Powrót USS Dwight D. Eisenhower, 2016-12-28). Zespół prowadził działania operacyjne w rejonie Zatoki Perskiej i Morza Arabskiego, wymierzone w bojówkarzy organizacji islamistycznych działających na terenie Iraku i Syrii.

USS Hopper prowadził też patrole bojowe wspólnie z lokalnymi sojusznikami. Amerykanie wzięli również udział w serii wielonarodowych ćwiczeń morskich, organizowanych razem z partnerami, w tym australijskich manewrach Kakadu 2016 (Zakończono Kakadu 2016, 2016-09-23). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra