Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wspólny trening CRC

Wojska lądowe, 13 czerwca 2017

9 czerwca w bazie wojskowej w Novo Selo żołnierze 36. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR wzięli udział w treningu obejmującym doskonalenie procedur kontroli tłumu i tłumienia zamieszek (CRC).

Żołnierze z 36. zmiany PKW KFOR przećwiczyli procedury związane z kontrolą tłumu i tłumieniem zamieszek / Zdjęcia: st. szer. Sebastian Brzezina, Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych

Trening rozpoczął się instruktażem przeprowadzonym w j. angielskim, podczas którego omówiono m.in. warunki bezpieczeństwa i sytuację taktyczną ćwiczenia. Przypomniano także właściwe postawy oraz techniki unikania obrażeń w czasie zamieszek (Nowe zmiany PKW, 2017-05-15).

Następnie przeprowadzono zajęcia praktyczne. Polacy, wspólnie z żołnierzami ukraińskimi i włoskimi, pozorowali walkę w trakcie zamieszek i doskonalili umiejętności panowania nad protestującymi demonstrantami. Trening obejmował też realizację procedury postępowania z agresywnym tłumem podczas zamieszek. Ćwiczono również elementy wykrywania ładunków wybuchowych.

Głównym celem wspólnych ćwiczeń żołnierzy z różnych krajów było przygotowanie ich do zintegrowanych działań w strukturach międzynarodowych. Przedsięwzięcie było też okazją do wymiany doświadczeń i doskonalenia dotychczas nabytych umiejętności. Zdobyte doświadczenia przyczynią się do usprawnienia komunikacji i ujednolicenia sojuszniczych działań w rejonie misji. Pozwolą również na zminimalizowanie ryzyka w przypadku konieczności realizacji realnych zadań interwencyjnych.

Na podstawie informacji ppor. Szymona Niewady, DO RSZ
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.