Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ćwiczenie Fire Phobia w Kosowie

Wojska lądowe, 16 czerwca 2017

12 czerwca żołnierze kompanii manewrowej 36. zmiany PKW KFOR wspólnie z partnerami z Węgier uczestniczyli w treningu Fire Phobia.

Żołnierze 36. zmiany PKW KFOR uczestniczyli w treningu Fire Phobia / Zdjęcia: st. szer. Sebastian Brzezina, 6. Brygada Powietrznodesantowa

Celem szkolenia było przećwiczenie postępowania w przypadku użycia przez demonstrantów substancji zapalających, np. koktajli mołotowa oraz doskonalenie umiejętności już nabytych w kraju. Podzielono je na trening indywidualny i w ramach pododdziału. Żołnierze biorący udział w przedsięwzięciu zostali wyposażeni w ognioodporne mundury, kombinezony i buty.

Dla żołnierzy 36. zmiany PKW KFOR nie było to pierwsze szkolenie tego rodzaju, bowiem już w ramach certyfikacji utrwalali opanowane dotychczas zasady fire phobii (Szkolenie nowej zmiany PKW KFOR, 2017-03-16). Na początku instruktorzy przypomnieli podstawowe zasady i techniki działania. Kolejnym etapem był trening praktyczny, podczas którego ćwiczono przyjmowanie odpowiednich postaw w przypadku kontaktu z substancjami łatwopalnymi, unikanie obrażeń w czasie zamieszek i dynamiczne opuszczenie rejonu zagrożenia z jednoczesnym zachowaniem jednolitego szyku ugrupowania.

Żołnierze zrealizowali postawione im zadania, co potwierdziły stosowne certyfikaty otrzymane przez uczestników, oznaczające ukończenie szkolenia. Trening stanowił kolejny element podtrzymania zdolności żołnierzy kompanii manewrowej do prowadzenia działań w rejonie odpowiedzialności mandatowej, a w szczególności do prawidłowego reagowania na zagrożenia (Wspólny trening CRC, 2017-06-13).

Na podstawie informacji ppor. Szymona Niewady, 6. BPD


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.