Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Egipt odebrał drugi OP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 08 sierpnia 2017

Marynarka wojenna Egiptu odebrała drugi konwencjonalny okręt podwodny typ 209/1400.

Załoga egipskiego okrętu podwodnego S42 podczas dzisiejszej ceremonii odbioru / Zdjęcie: MO Egiptu

Drugi z egipskich okrętów podwodnych typ 209/1400 odebrano dziś podczas uroczystości zorganizowanej w zakładach thyssenkrupp Marine Systems (tkMS) w Kilonii na północy Niemiec. W wydarzeniu uczestniczyła załoga jednostki, a także przedstawiciele dowództwa marynarki wojennej Egiptu.

Okręt S42 jest drugą z czterech jednostek typ 209/1400, które Kair zamówił w l. 2011-2014. Egipskie OP zostaną uzbrojone w torpedy i kierowane pociski przeciwokrętowe UGM-84L Harpoon Block II (Egipt zamawia Harpoony, 2016-05-16).

W połowie grudnia ub.r. egipska marynarka wojenna odebrała pierwszy z OP typ 209/1400 (Egipski OP odebrany, 2016-12-13). Okręt S41 dotarł do Egiptu wiosną br. (Egipt odebrał pierwszy OP , 2017-04-20). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra