Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie egipskiego U209

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Strategia i polityka, 29 grudnia 2015

W Niemczech zwodowano pierwszy z egipskich konwencjonalnych okrętów podwodnych typu 209.

Ceremonia wodowania pierwszego z serii 4 egipskich OP typ 209/1400. Uroczystość odbyła się w stoczni ThyssenKrupp Marine Systems w Kilonii / Zdjęcie: TKMS

W Kilonii na północy Niemiec odbyła się uroczystość wodowania pierwszego z serii 4 konwencjonalnych okrętów podwodnych typ 209/1400 przeznaczonych dla marynarki wojennej Egiptu. Ceremonię uświetnili swoją obecnością przedstawiciele dowództwa Deutsche Marine (marynarki wojennej Niemiec) i władz miejskich, a także egipskiego rządu, reprezentowanego przez członków misji dyplomatycznej z Berlina.

W latach 2011-2014 Egipt zamówił 4 konwencjonalne okręty podwodne typu 209/1400. W najbliższych tygodniach rozpoczną się testy morskie pierwszej z jednostek (S41). Okręt powinien trafić do egipskiej floty na przełomie 2016/2017. W następnych latach w jego ślady pójdą kolejne.

Zakup 4 OP typ 209 jest elementem większego programu modernizacji technicznej i podnoszenia potencjału operacyjnego egipskiej marynarki wojennej (Kolejne okręty dla Egiptu, 2015-12-28). W ostatnich latach Kair zamówił m.in. 7 okrętów we Francji, w tym 4 korwety rakietowe typu Gowind 2500 (Postępy w budowie egipskiego Gowinda, 2015-10-05), fregatę rakietową typu FREMM (Tahya Misr w Egipcie, 2015-08-05), a także 2 śmigłowcowce desantowe typu Mistral (Mistrale bez rosyjskiego wyposażenia, 2015-11-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.