Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pietro Venuti przekazany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 lipca 2016

Marynarka wojenna Włoch odebrała wczoraj konwencjonalny okręt podwodny Pietro Venuti.

Trzeci OP typ 212A, Pietro Venuti, trafił do Marina Militare. Okręt wypiera na powierzchni 1500 t. Ma 55,9 m długości. W zanurzeniu rozwija ponad 16 w. Jego załogę stanowi 27 oficerów i marynarzy / Zdjęcie: Fincantieri

Ceremonię przekazania Pietro Venuti (S528), typ 212A zorganizowano wczoraj na terenie stoczni Fincantieri w Muggiano na północy kraju. Wydarzenie poprzedziła seria testów odbiorczych prowadzonych przez producenta OP, a także jego przyszłego użytkownika, Marina Militare (marynarkę wojenną Włoch).

Pietro Venuti jest 3. z serii 4 konwencjonalnych okrętów podwodnych typ 212A (Todaro), zbudowanych przez Fincantierii dla Marina Militare. Wodowanie jednostki odbyło się jesienią 2014 w Muggiano (Wodowanie Pietro Venuti, 2014-10-10). Od tego czasu OP przechodził prace wykończeniowe, a także testy w basenie portowym i próby morskie.

Obecnie w Muggiano trwają prace nad ostatnim z włoskich OP typ 212A, przyszłym Romeo Romei (S529). Okręt zwodowano przed rokiem (Wodowanie ostatniego Todaro, 2015-07-06). W marcu jednostka rozpoczęła pierwszą serię testów (Testy morskie Romeo Romei, 2016-03-17).

Projekt U212A jest owocem współpracy włoskiej Fincantieri i niemieckiej Howaldtswerke-Deutsche Werft (HDW). Deutsche Marine (marynarka wojenna Niemiec) przyjmie do służby 6 jednostek tego modelu (Druga transza dostaw U212A, 2015-02-02). Okręty przystosowano do służby w płytkich wodach mórz Śródziemnego i Bałtyckiego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.