Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przekazanie dowodzenia nad SNMCMG2

Marynarka wojenna, 06 lipca 2017

Wczoraj dowódca PKW Czernicki 2017 przekazał dowodzenie nad Stałym Zespołem Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 2.

Po zakończeniu uroczystości przekazania dowodzenia nad SNMCMG2 polscy marynarze gościli na pokładzie Czernickiego dowódcę COM-KM, wiceadmirała dr Stanisława Zarychtę / Zdjęcie: 8. Flotylla Obrony Wybrzeża

Wczoraj w brytyjskim Portsmouth odbyła się ceremonia przekazania dowodzenia nad Stałym Zespołem Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 2 (SNMCMG2). Komandor Justin Hains z Royal Navy przejął obowiązek kierowania SNMCMG2 z rąk dowódcy Polskiego Kontyngentu Wojskowego Czernicki 2017, kmdr por. Aleksandra Urbanowicza (Objęcie dowodzenia SNMCMG2, 2017-01-18). Uroczystość zorganizowano na pokładzie historycznego okrętu żaglowego HMS Victory, z którego adm. Horatio Nelson dowodził w 1805 podczas bitwy pod Trafalgarem.

Polscy marynarze prowadzili działania w ramach NATO-wskiego Zespołu i zarazem PKW z pokładu okrętu dowodzenia siłami przeciwminowymi ORP Kontradmirał X. Czernicki. Podczas półrocznej misji Polacy operowali na Morzu Śródziemnym, Czarnym i Oceanie Atlantyckim, biorąc udział w kilkunastu ćwiczeniach i współpracując w tym czasie z wieloma jednostkami różnych klas noszących przede wszystkim bandery państw basenu Morza Śródziemnego (ORP Czernicki w manewrach włoskiej floty, 2017-05-05).

W czasie trwania misji pod polskim dowództwem służyły niszczyciele min i trałowce z Hiszpanii, Turcji, Niemiec, Grecji, Rumunii i Włoch (Czernicki ćwiczy z hiszpańską flotą, 2017-06-09). Ostatnim etapem działania ORP Kontradmirał X. Czernicki będzie powrót okrętu do macierzystego portu w Świnoujściu, gdzie zostanie przywitany w poniedziałek, 10 lipca.

Na podstawie informacji 8. FOW


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.