Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tu-22M3 rozbił się w Szajkowce

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Wypadki, 16 września 2017

14 września podczas lądowania na lotnisku bazy w Szajkowce (obwód kałuski) wypadł z pasa należący do WKS Rosji bombowiec dalekiego zasięgu Tu-22M3 uczestniczący w ćwiczeniach Zapad-2017. Samolot uległ poważnym uszkodzeniom – złamało się jego lewe skrzydło i przełamał kadłub. Uszkodzenia wykluczają możliwość naprawy.

Rozbity Tu-22M3 poza pasem lotniska w bazie Szajkowka / Zdjęcie: wojennyj oswiedomitiel

Żaden z 4 członków załogi nie odniósł obrażeń. Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Za najbardziej prawdopodobny uznaje się błąd pilota.

Rozbity samolot to bombowiec dalekiego zasięgu Tu-22M3 nr rej. RF-94233 Wojsk lotniczo-kosmicznych FR. Nosi numer burtowy 20 (czerwony). Należy do 326. Dywizji ciężkich bombowców z bazą w Biełaja (Rosyjskie Tu-22M3 w Iranie, 2016-08-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.