Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Patrol Air Insertion w Kosowie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 20 września 2017

Żołnierze 36. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie przeprowadzili patrol wzdłuż umownej administracyjnej linii rozdzielenia między Serbią i Kosowem (Administrative Boundary Line).
Polscy żołnierze pełniący służbę w ramach PKW KFOR przeprowadzili patrol wzdłuż umownej administracyjnej linii rozdzielenia między Serbią i Kosowem / Zdjęcia: ppłk Robert Kruz, st. szer. Sebastian Brzezina, Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych

Służba patrolowa na terenie Kosowa jest głównym zadaniem mandatowym żołnierzy kompanii manewrowej Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR (Nowe zmiany PKW, 2017-05-15). Wtorkowy patrol służył nie tylko zamanifestowaniu obecności sił KFOR, ale również monitorowaniu stanu bezpieczeństwa i stabilności na wspomnianym obszarze. Członkowie PKW obserwowali także rejon przygraniczny w celu udaremnienia działań niezgodnych z prawem, w tym m.in. nielegalnego przekraczania umownej granicy, przemytu i wycinki drzew.

Polscy żołnierze przemieścili się w rejon patrolu na pokładzie jednego z amerykańskich śmigłowców transportowych UH-60 Black Hawk. Po wylądowaniu na miejscu wojskowi rozpoczęli przemarsz liczącą ok. 10-km trasą przygraniczną, wiodącą często po trudnodostępnych terenach górzystych.

Kolejnym etapem patrolu było założenie sieci posterunków obserwacyjnych i analiza terenu. Następnie żołnierzy czekał marsz pieszy na trasie powrotnej, po pokonaniu której zostali podjęci i przetransportowani drogą powietrzną do bazy Camp Marechal de Lattre de Tassigny w Novo Selo.

Na podstawie informacji ppor. Szymona Niewade, DO RSZ
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.