Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Certyfikacja VII zmiany PKW Afganistan

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 11 października 2017

Trwa ćwiczenie certyfikujące żołnierzy VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan, pk. Kabul VII.

Na terenie 10. Brygady Kawalerii Pancernej trwa ćwiczenie certyfikujące żołnierzy VII zmiany PKW Afganistan / Zdjęcie: szer. Natalia Wawrzyniak, 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej

Żołnierze VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan przez najbliższe dni będą sprawdzani i oceniani pod względem właściwego przygotowania do wykonywania zadań wynikających z charakteru misji. Ćwiczenie certyfikujące zostało zorganizowane w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej i odbędzie się w oparciu o obiekty i bazę szkoleniową świętoszowskiej jednostki. Bierze w nim udział ok. siedemdziesięciu pięciu żołnierzy z pancernej brygady (Certyfikacja przed misją, 2017-09-19).

W ćwiczeniu uczestniczą też żołnierze, który również będą pełnić zadania poza granicami kraju. Kierownictwo szkolenia stanowią wojskowi z 10. BKPanc. Scenariusz przedsięwzięcia odzwierciedla sytuację na teatrze działań, którą dostosowano do szczebla ćwiczących zarówno w odniesieniu do sytuacji w rejonie odpowiedzialności, mniejszości etnicznych w nim występujących, historii zagrożeń, jak również odgrywanych incydentów.

Certyfikację rozpoczęto w poniedziałek na placu apelowym świętoszowskiej brygady. We wtorek na miejsce przybył zespół certyfikujący, który swoje działania rozpoczął od sprawdzania wiedzy teoretycznej żołnierzy i niezbędnej dokumentacji. W kolejnych dniach doskonalone będzie funkcjonowanie komórek wewnętrznych i osób funkcyjnych PKW Afganistan w zakresie realizacji procedur obowiązujących w rejonie misji. Ponadto sprawdzona będzie znajomość procedur dowodzenia i współdziałania w układzie koalicyjnym i narodowym.

Na podstawie informacji kpt. Katarzyny Sawickiej, 11. LDKPanc.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.