Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Certyfikacja przed misją

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 19 września 2017

Dwa tygodnie intensywnych ćwiczeń w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie zakończyły się certyfikacją 1. i 2. plutonu ochrony, które będą częścią VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan w ramach misji Resolute Support. Trzon szkolących się pododdziałów stanowią żołnierze z 10. Brygady Kawalerii Pancernej.

Zadaniem żołnierzy 1. i 2. plutonu ochrony VII zmiany PKW Afganistan będzie zapewnienie bezpieczeństwa najważniejszych osób podczas udziału w misji szkoleniowej Resolute Support, a także całego kontyngentu / Zdjęcia: archiwum VII zmiany PKW Afganistan

Czternastodniowe szkolenie, prowadzone w dzień i nocą, zwieńczył egzamin, który wymagał od żołnierzy potwierdzenia właściwego przygotowania do wykonywania zadań poza granicami kraju. Sprawdzeniu poddano m.in. umiejętności strzeleckie, znajomość procedur z zakresu zachowania się podczas ochrony ważnych osób, precyzyjnego naprowadzania lotnictwa, oczyszczania dróg z materiałów wybuchowych i improwizowanych urządzeń wybuchowych, wzywania ognia artylerii pola walki i wsparcia z powietrza, a także procedur ewakuacji medycznej. Znajomość międzynarodowego prawa humanitarnego, w tym zasad użycia siły, również była jednym z elementów sprawdzenia.

W październiku przeprowadzona zostanie certyfikacja VII zmiany PKW Afganistan. W połowie listopada żołnierze kontyngentu rozpoczną przemieszczanie się w rejon przyszłych działań.

Od czerwca służbę w Afganistanie pełnią żołnierze VI zmiany PKW (Zmiana dowództwa PKW RSM, 2017-06-12). Jej trzon tworzą pododdziały 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej (Certyfikacja plutonów 6. zmiany PKW Afganistan, 2017-04-18). Udział polskich wojskowych w misji Resolute Support ma charakter doradczo-szkoleniowy, bez angażowania w bezpośrednie operacje bojowe (Żołnierze PKW Afganistan wzięli udział w Spur Ride, 2017-07-06).

Na podstawie informacji kpt. Katarzyny Sawickiej i por. Dawida Bujacza, 10. BKPanc.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.