Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Śmigłowce pożarnicze dla Japonii

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 18 października 2017

Leonardo i Mitsui Bussan Aerospace podpisały kontrakty z czterema prefekturami Kraju Kwitnącej Wiśni w sprawie dostaw wiropłatów, przeznaczonych do zwalczania pożarów. Standardowym wyposażeniem wszystkich śmigłowców będzie podwieszany pod kadłubem zbiornik Bambi, wciągarka i reflektor poszukiwawczy.

Obecnie japońskie agencje rządowe, w tym zajmujące się ratownictwem medycznym i reagowaniem kryzysowym, eksploatują ok. 120 śmigłowców Leonardo. Ponad 50 z nich to AW139 (na zdjęciu) / Zdjęcie: Leonardo

Agencja ds. pożarów i katastrof prefektury Yamaguchi zamówiła pojedynczego AW169, wyposażonego w awionikę full glass cockpit, czteroosiowego pilota automatycznego i system Heli-TV, obejmujący stabilizowaną żyroskopowo kamerę i łącze informacyjne.  Będzie to już 3. używany przez nią wiropłat tego typu, ale pierwszy w Japonii przystosowany do zwalczania pożarów.

Analogiczne agencje prefektur Shizuoka i Fukushima zamówiły po jednym AW139. Pierwszy z w/w wiropłatów będzie przystosowany do prowadzenia operacji ratunkowych w rejonie góry Fuji i zostanie wyposażony w zbiornik podkadłubowy i system Heli-TV, a drugi – w narty.

Natomiast zamówiony przez tokijską Straż Pożarną AW189, pierwszy tego typu śmigłowiec w Japonii, przystosowany będzie do przewozu 19 pasażerów. Jego wyposażenie obejmować ma dwie wciągarki i dodatkowy zbiornik paliwa, umożliwiający dotarcie do odległych wysp.

Wszystkie śmigłowce zostaną dostarczone użytkownikom pomiędzy wiosną 2019 i wiosną 2020, zastępując w eksploatacji starsze typy (Więcej AW139 w Japonii, 2014-12-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.