Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Więcej AW139 w Japonii

Lotnictwo cywilne, 14 grudnia 2014

Japońskie służby porządku publicznego zamówiły kolejne śmigłowce AW139.

AW139, który trafi do prefektury Iweta, będzie przystosowany do gaszenia pożarów i zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych / Zdjęcie: AgustaWestland

Służby porządku publicznego z Japonii postanowiły zamówić kolejne śmigłowce średnie AgustaWestland AW139. Ich dostawcą będzie Mitsui Bussan Aerospace.

Władze prefektury Iwate wybrały AW139 w konfiguracji przeznaczonej do zwalczania pożarów i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych. Śmigłowiec będzie wyposażony w reflektor poszukiwawczy, hak podkadłubowy do przewozu ładunków, wciągarkę, głośniki i płozy na kołach podwozia. Gaszenie pożarów będzie wykonywane za pomocą zbiornika zabudowanego pod kadłubem lub zbiornika z wodą (tzw. Bambi) na podwieszeniu zewnętrznym. Wiropłat trafi do odbiorcy na początku 2016.

Dzięki najnowszemu zamówieniu policja miejska Tokio zwiększy flotę AW139 do 4 śmigłowców. On także zostanie przekazany w 2016. Wiropłat dla tokijskich stróżów porządku będzie wyposażony w układ ostrzegający o bliskości ziemi (EGPWS) i układ antykolizyjny TCAS, kamerę Cineflex i antenę umożliwiającą łączność za pomocą satelitów Iridium. W śmigłowcu zabudowane zostaną także wciągarka Breeze, reflektor poszukiwawczy Nitesun II oraz liny desantowe.

Obecnie w Kraju Kwitnącej Wiśni eksploatowanych jest 38 śmigłowców AW139. Są one używane nie tylko do zadań porządku publicznego przez Straż Wybrzeża, policję, czy Straż Pożarną, ale także przez stacje All Nippon Helicopter i Kansai TV do przekazywania informacji (Heli-Expo 2014: Japonia zamawia AW139, 2014-02-25, Kolejne śmigłowce dla japońskiej policji, 2013-03-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.