Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót HNLMS Evertsen

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 25 października 2017

Holenderska fregata rakietowa HNLMS Evertsen powróciła do portu macierzystego po zakończeniu kilkumiesięcznej misji w składzie 1 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO (SNMG1).

Fregata rakietowa HNLMS Evertsen powróciła do portu morskiego w Den Helder po zakończeniu kilkumiesięcznej misji bojowej / Zdjęcie: MO Holandii

Fregata rakietowa HNLMS Evertsen (F805), typu De Zeven Provinciën, weszła do portu morskiego w Den Helder po raz pierwszy od maja, kiedy okręt dołączył do 1 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO (SNMG1). Przez ostatnie miesiące holenderski okręt prowadził różnorodne działania operacyjne m.in. w rejonie Morza Bałtyckiego.

Holenderska jednostka uczestniczyła również w serii wielonarodowych ćwiczeń morskich, w tym Baltops 2017, Dynamic Mongoose 2017 i Northern Coast 2017. W części z nich okręt współdziałał m.in. z polską fregatą rakietową ORP Gen. T. Kościuszko (273), typu Oliver Hazard Perry (Northern Coasts na Bałtyku, 2017-09-11; Powrót ORP Kościuszko z manewrów NATO, 2017-07-12).

SNMG1 jest jednym z dwóch stałych zespołów okrętowych Sojuszu Północnoatlantyckiego, w których skład wchodzą wybrane niszczyciele i fregaty państw członkowskich (Siły odpowiedzi NATO w Gdyni, 2017-08-31). Szkielet zespołu stanowią jednostki z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii, do których cyklicznie dołączają okręty z Belgii, Danii, Portugalii, Hiszpanii i Polski. SNMG1 prowadzi ćwiczenia zarówno w składzie zespołu jak i z okrętami sił morskich państw członkowskich NATO i Partnerstwa dla Pokoju. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra