Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja RFA Fort Rosalie

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 27 października 2017

Brytyjski okręt zaopatrzeniowy RFA Fort Rosalie rozpoczął misję w rejonie Bliskiego Wschodu i Oceanu Indyjskiego.

RFA Fort Rosalie jest najstarszym okrętem zaopatrzeniowych działającym w składzie Royal Fleet Auxiliary. Jednostka weszła do służby w 1978. Trzy lata temu zaopatrzeniowiec przeszedł gruntowny remont i modernizację, połączoną z wydłużeniem trwałości użytkowej. Okręt ma pozostać w linii do 2024 / Zdjecie: RFA

Przez pół roku okręt zaopatrzeniowy RFA Fort Rosalie (A385), typu Fort Rosalie, będzie prowadził działania operacyjne na wodach Oceanu Indyjskiego i w rejonie Bliskiego Wschodu. Do jego głównych zadań należeć będzie zaopatrywanie brytyjskich okrętów i jednostek flot sojuszniczych w środki materiałowe, pożywienie i uzbrojenie niezbędne do kontynuowania ich misji. RFA Fort Rosalie zastąpi w tej roli inny z okrętów Royal Fleet Auxiliary, RFA Fort Victoria (A387), typu Fort.

RFA Fort Rosalie wspierać będzie okręty działające w składzie Combined Task Force 150 (CTF-150), jednej z trzech grup zadaniowych wchodzących w skład Combined Maritime Forces (CMF). Do ich zadań należy patrolowanie wód Oceanu Indyjskiego i powstrzymywanie przemytu narkotyków, z czego zyski czerpią m.in. organizacje islamistyczne.

Do niedawna w składzie CTF-150 działała fregata rakietowa HMS Manmouth (F235), typ 23. W tym czasie załoga okrętu zdołała wykryć i udaremnić próbę przemytu 455 kg konopii indyjskich i 266 kg heroiny o rynkowej wartości ok. 65 mln GBP (ok. 312 mln zł, Sukces antynarkotykowy HMS Monmouth, 2017-06-01). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.