Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sukces antynarkotykowy HMAS Arunta

Marynarka wojenna, 09 marca 2017

Australijska fregata rakietowa HMAS Arunta uczestniczyła w operacji antynarkotykowej, w ramach której udało się przejąć znaczne ilości kontrabandy.

Australijscy marynarze przejęli ładunek ponad 800 kg haszyszu o rynkowej wartości ok. 36 mln AUD / Zdjęcie: MO Australii

2 marca załoga australijskiej fregaty rakietowej HMAS Arunta (FFH 151), typu Anzac, uczestniczyła w operacji antynarkotykowej na Morzu Arabskim (Nowa misja HMAS Arunta, 2016-11-14). Zespoły interwencyjne zatrzymały łódź, która służyła do przemytu kontrabandy. Australijczycy zabezpieczyli ładunek ponad 800 kg haszyszu o rynkowej wartości ok. 36 mln AUD (110 mln zł).

Pod koniec ub.r. HMAS Arunta rozpoczęła służbę w jednej z 3 grup zadaniowych (Combined Task Force 150, CTF-150), wchodzących w skład Combined Maritime Forces (CMF). Do jej zadań należy patrolowanie akwenów w rejonie Zatoki Perskiej i Oceanu Indyjskiego, ochrona idących nimi statków, walka z grupami piratów morskich i bojówkarzami ugrupowań ekstremistycznych oraz współpraca z innymi jednostkami CMF.

Od 1990 okręty Royal Australian Navy (królewskiej marynarki wojennej Australii) wykonały aż 63 misje bojowe w regionie (HMAS Perth na bliskowschodniej misji, 2016-09-05). Prowadzono je w ramach operacji Manitou. Stanowi ona wkład Australii w działania społeczności międzynarodowej, zmierzające do ochrony szlaków morskich i ograniczenia wpływów organizacji terrorystycznych, które utrzymują się m.in. z przemytu narkotyków. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.