Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Monmouth znów w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 listopada 2015

Brytyjska fregata rakietowa HMS Monmouth powróciła do służby po zakończeniu remontu i modernizacji.

HMS Monmouth przyjęto do służby późnym latem 1993. Przeprowadzony remont i modernizacja pozwolą Royal Navy utrzymać okręt w linii przez kolejne 20 lat / Zdjęcie: Royal Navy

Od kilku dni w służbie znajduje się fregata rakietowa HMS Monmouth (F235), typ 23. Okręt zakończył już wielomiesięczne testy morskie, w trakcie których ocenie poddano pracę nowego lub unowocześnionego wyposażenia pokładowego (Koniec testów HMS Monmouth, 2015-09-21). Załoga jednostki przeszła także niezbędne szkolenie, przygotowujące ją do pierwszej misji bojowej.

Na przełomie 2013/2014 zapoczątkowano remont i modernizację, połączoną z wydłużeniem trwałości użytkowej fregaty. Prace zrealizowano w stoczni Babcock Marine, a także w HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport na południowym zachodzie kraju, która jest portem macierzystym HMS Monmouth. Okręt otrzymał m.in. nową trójwspółrzędną stację radiolokacyjną średniego zasięgu, Artisan 3D typu 997.

Przed kilkoma laty Londyn zapoczątkował program remontu i modernizacji serii fregat rakietowych typ 23. Okręty otrzymują nowe urządzenia służące do obserwacji i analizy otoczenia morskiego. Unowocześniane jest też ich uzbrojenie, w tym zestawy przeciwlotnicze / przeciwrakietowe Sea Wolf (Modernizacja brytyjskich fregat, 2015-08-07). Prowadzone działania mają pomóc w utrzymaniu wysokiego potencjału operacyjnego jednostek do czasu pojawienia się w linii nowych okrętów proj. GCS (Global Combat Ship, DSEI 2015: Armaty morskie dla GCS, 2015-09-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.