Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót HMS Daring

Marynarka wojenna, 15 maja 2017

Brytyjski niszczyciel rakietowy HMS Daring powrócił do portu morskiego w Portsmouth.

HMS Daring wchodzi do HMNB Portsmouth / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Przed kilkoma dniami niszczyciel rakietowy HMS Daring (D32), typ 45, wszedł do HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południu Anglii po zakończeniu misji bojowej (Koniec misji HMS Daring, 2017-04-25). Wraz z okrętem do kraju powróciło 260 marynarzy, członków Royal Marines oraz załogi lotnicze i personel obsługowy z 825. Naval Air Squadron.

Przez 9 miesięcy HMS Daring prowadził działania operacyjne w rejonie Bliskiego Wschodu. W tym czasie niszczyciel przeszedł ponad 92 tys. km, odbywając kurtuazyjne wizyty w portach morskich 12 państw. Brytyjska jednostka przemierzała regionalne akweny, zapewniając ochronę idącym nimi statkom handlowym i utrzymując przepustowość szlaków żeglugowych.

Okręt 20-krotnie osłaniał statki przekraczające Cieśninę Bab al-Mandab, która łączy Morze Czerwone z Zatoką Adeńską. W przeszłości na terenie tego akwenu jemeńscy ekstremiści próbowali ostrzelać pociskami rakietowymi amerykańskie niszczyciele (Kolejny ostrzał USS Mason, 2016-10-14).

Obowiązki HMS Daring przejęła załoga fregaty rakietowej HMS Monmouth (F235), typ 23, która na początku marca opuściła HMNB Devonport (Nowa misja HMS Monmouth, 2017-03-08). Do głównych zadań okrętu należeć będzie prowadzenie patroli bojowych w rejonie odpowiedzialności, w tym na wodach Zatoki Perskiej i Oceanu Indyjskiego. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.