Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa misja HMS Monmouth

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 08 marca 2017

Brytyjska fregata rakietowa opuściła port macierzysty w Devonport i skierowała się w rejon Bliskiego Wschodu.

HMS Monmouth rozpoczęła nową misję bojową / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Brytyjska fregata rakietowa HMS Monmouth (F235), typ 23, opuściła HMNB Devonport na południu kraju. Okręt i jego ponad 200-osobowa załoga skierował się w rejon Bliskiego Wschodu. W najbliższych miesiącach jednostka będzie stacjonować w tej części świata, realizując zadania stawiane przez dowództwo Royal Navy. Na miejscu zastąpi niszczyciel rakietowy HMS Daring (D32), typ 45 (HMS Daring wyruszy na Bliski Wschód, 2016-08-29).

Do głównych zadań HMS Monmouth należeć będzie prowadzenie patroli bojowych w rejonie odpowiedzialności, a więc na wodach Zatoki Perskiej i Oceanu Indyjskiego. Brytyjska załoga, zwłaszcza stacjonujące na okręcie zespoły interwencyjne Royal Marines, będzie przeciwdziałać przemytowi broni i narkotyków oraz zwalczać bandy piratów morskich i ugrupowania ekstremistyczne działające w regionie. Fregata weźmie też udział w ćwiczeniach morskich organizowanych wspólnie z partnerami.

Jesienią 2015 fregata HMS Monmouth powróciła do służby po wielomiesięcznym przeglądzie remontowym i modernizacji, połączonej z wydłużeniem trwałości użytkowej (HMS Monmouth znów w linii, 2015-11-04). Podczas prac stoczniowych jednostkę wyposażono m.in. w nowe urządzenia obserwacyjne, w tym trójwspółrzędną stację radiolokacyjną średniego zasięgu, Artisan 3D typu 997 i uzbrojenie. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.