Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja HMS Monmouth

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 08 marca 2017

Brytyjska fregata rakietowa opuściła port macierzysty w Devonport i skierowała się w rejon Bliskiego Wschodu.

HMS Monmouth rozpoczęła nową misję bojową / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Brytyjska fregata rakietowa HMS Monmouth (F235), typ 23, opuściła HMNB Devonport na południu kraju. Okręt i jego ponad 200-osobowa załoga skierował się w rejon Bliskiego Wschodu. W najbliższych miesiącach jednostka będzie stacjonować w tej części świata, realizując zadania stawiane przez dowództwo Royal Navy. Na miejscu zastąpi niszczyciel rakietowy HMS Daring (D32), typ 45 (HMS Daring wyruszy na Bliski Wschód, 2016-08-29).

Do głównych zadań HMS Monmouth należeć będzie prowadzenie patroli bojowych w rejonie odpowiedzialności, a więc na wodach Zatoki Perskiej i Oceanu Indyjskiego. Brytyjska załoga, zwłaszcza stacjonujące na okręcie zespoły interwencyjne Royal Marines, będzie przeciwdziałać przemytowi broni i narkotyków oraz zwalczać bandy piratów morskich i ugrupowania ekstremistyczne działające w regionie. Fregata weźmie też udział w ćwiczeniach morskich organizowanych wspólnie z partnerami.

Jesienią 2015 fregata HMS Monmouth powróciła do służby po wielomiesięcznym przeglądzie remontowym i modernizacji, połączonej z wydłużeniem trwałości użytkowej (HMS Monmouth znów w linii, 2015-11-04). Podczas prac stoczniowych jednostkę wyposażono m.in. w nowe urządzenia obserwacyjne, w tym trójwspółrzędną stację radiolokacyjną średniego zasięgu, Artisan 3D typu 997 i uzbrojenie. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.