Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec testów USS City of Bismarck

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 listopada 2017

Austal USA i US Navy zakończyły testy odbiorcze katamarana transportowego USS City of Bismarck.

Okręty klasy EPF służą do transportu żołnierzy i sprzętu wojskowego, a także zaopatrzenia w rejony działań bojowych. Mogą zabrać na pokład ponad 300 wojskowych i co najmniej 600 t. wyposażenia. Zgodnie z przyjętą przez USN zasadą jednostki zazwyczaj noszą nazwy małych miast lub miejscowości, które odzwierciedlają tradycyjne amerykańskie wartości / Zdjęcie: Michael Garner, USN

Testy odbiorcze USS City of Bismarck (T-EPF-9), typu Spearhead, klasy Expeditionary Fast Transport (EPF) prowadzono na wodach Zatoki Meksykańskiej. Próby zorganizowali i zrealizowali pracownicy producenta okrętu, stoczni Austal USA z Mobile w stanie Alabama oraz specjaliści z Board of Inspection and Survey (INSURV).

Kilkudniowe testy służyły ocenie funkcjonowania systemów i urządzeń pokładowych okrętu, a także zgrania i przeszkolenie jego załogi. Próby stanowiły ostatni etap na drodze do odbioru jednostki. Zakłada się, że transportowiec trafi do US Navy przed końcem br. (Zakończono testy USNS City of Bismarck, 2017-09-18).

USNS City of Bismarck jest dziewiątym z serii co najmniej dwunastu szybkich katamaranów transportowych typu Spearhead, które zostaną zbudowane dla US Navy. Okręt zwodowano w czerwcu (Wodowanie USNS City of Bismarck, 2017-06-12). W maju jednostkę ochrzczono (Chrzest USNS City of Bismarck, 2017-05-16). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.