Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest USNS City of Bismarck

Marynarka wojenna, 16 maja 2017

US Navy ochrzciła szybki katamaran transportowy USNS City of Bismarck podczas ceremonii zorganizowanej w Mobile, w stanie Alabama.

USNS City of Bismarck jest pierwszym okrętem w historii US Navy, nazwanym dla uhonorowania stolicy Dakoty Północnej / Zdjęcie: Austal USA

W ubiegłą sobotę w stoczni Austal USA w Mobile, w stanie Alabama zorganizowano ceremonię chrztu szybkiego katamaranu transportowego USNS City of Bismarck (T-EPF-9), typu Spearhead, klasy Expeditionary Fast Transport (EPF). Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele dowództwa US Navy i pracownicy producenta jednostki. Gościem honorowym i matką chrzestną okrętu była p. Jane Harman, która w przeszłości zasiadała w Izbie Reprezentantów z ramienia Partii Demokratycznej.

USNS City of Bismarck jest 9. z serii co najmniej 12 szybkich katamaranów transportowych typu Spearhead, jakie zostaną zbudowane dla US Navy (Stępka pod USNS City of Bismarck, 2017-01-19). Dotąd marynarka wojenna USA odebrała 8 jednostek tej klasy, w tym USNS Yuma (T-EPF 8, Odbiór USNS Yuma, 2017-04-24).

Okręty klasy EPF służą US Navy do transportu żołnierzy i sprzętu wojskowego, a także zaopatrzenia w rejony działań bojowych. Mogą zabrać na pokład ponad 300 wojskowych i co najmniej 600 t. wyposażenia. Zgodnie z przyjętą przez USN zasadą jednostki zazwyczaj noszą nazwy małych miast lub miejscowości, które odzwierciedlają tradycyjne amerykańskie wartości. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.