Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

RFA Tidespring w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 listopada 2017

Brytyjski zbiornikowiec paliwowy RFA Tidespring został przyjęty do służby.

RFA Tiderace, a także pozostałe okręty zaopatrzeniowe typu Tide, w przyszłości wejdą w skład lotniskowcowych grup bojowych Royal Navy tworzonych wokół nowoczesnych lotniskowców typu Queen Elizabeth / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Ceremonię przyjęcia do służby zbiornikowca paliwowego RFA Tidespring (A136), typu Tide, zorganizowano w poniedziałek na terenie HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth (RFA Tidespring w HMNB Portsmouth, 2017-11-17). Zaopatrzeniowiec wszedł w skład Royal Fleet Auxiliary, floty okrętów pomocniczych, których zadaniem jest wsparcie pozostałych brytyjskich jednostek morskich podczas misji bojowych z dala od rodzimych wybrzeży.

Przyjęcie RFA Tidespring do służby poprzedziła seria testów morskich, jakie okręt przeszedł w ostatnich miesiącach (RFA Tidespring w Gibraltarze, 2017-10-18). Jednym z końcowych etapów tego przedsięwzięcia były próby operacji lotniczych z pokładu zbiornikowca paliwowego, które przeprowadzono w październiku (Operacje lotnicze z pokładu RFA Tidespring, 2017-10-20).

RFA Tidespring jest pierwszym z czterech zbiornikowców paliwowych typu Tide budowanych dla Royal Fleet Auxiliary przez Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering w Republice Korei. Po dotarciu do Wielkiej Brytanii okręty kierowane są do stoczni A&P Group we Falmouth, gdzie przechodzą prace wykończeniowe, które obejmują m.in. montaż wybranych elementów wyposażenia, w tym urządzeń łączności, uzbrojenia i zestawów samoobrony (RFA Tiderace dotarł do Wielkiej Brytanii, 2017-09-26). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.